Zásmuky – Kutná Hora 1:1 (1:1)

Kutnohorští začali územní převahou, ale do šancí se nedostávali. Šance se urodila v 11. minutě na druhé straně, kdy pálil vedle po rohu Navrátil. Ve 30. minutě viděli diváci hezký fotbalový moment v podání kutnohorského Vodičky, jeho technickou střelu do šibenice vytáhl Kopřiva konečky prstů. O minutu později se už síť rozvlnila. Domácí Bečvařík napřáhl z 30 metrů a Stoupa stačil vyrazit míč jen do tyče a do brány – 1:0.

Ve 33. minutě to Bečvařík zkoušel z trestného kopu a Stoupa jeho jedovku tentokrát vytáhl. Hosté vyrovnali tři minuty po obdržené brance: Kozel našel křížným pasem Hačku, který z jedné propálil Kopřivu – 1:1. Do přestávky překonala Sparta domácího brankáře ještě jednou, ale Kratochvílův gól nebyl uznán pro ofsajd.

Druhý poločas dlouho žádné velké šance nepřinesl. Kutná Hora se dopředu nehnala, i když nakonec mohla vyhrát. Tvrdou ránu M. Švába se štěstím Kopřiva vyrazil.

Hodnocení trenéra Truksy

„Utkání dopadlo podle očekávání vzhledem k tomu, že ani jednomu mužstvu o nic nejde. Bylo velké teplo, hrálo se od dvou hodin, což se na utkání také podepsalo. Nicméně si myslím, že jsme měli vyhrát, byli jsme lepší a měli jsme více šancí než domácí, kteří sice dali pěkný gól, ovšem pak si už nic nevytvořili,“ zhodnotil zápas kutnohorský trenér Radim Truksa.

V závěru zápasu však Truksa tým nabádal, aby udrželi remízu. „Jestliže je osmdesátá pátá minuta a je to jedna jedna venku, tak se už musíme soustředit na to, abychom neinkasovali. Bod ve finále bereme,“ dodal.

Branky: 31. Bečvařík – 34. Hačka. Rozhodčí: Kubečka – Suchý, Kosina. ŽK: Havrda, Melich – Skokan, Doležal. Diváci: 80.

Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Hanuš, Lanc (13. Mašín, 76. Borovička), Navrátil – Havrda, Bečvařík, Pavlík, Čepek – Melich, Auer. Trenér Pavel Klouček. Kutná Hora: Stoupa – Skokan, M. Šváb, Doležal, Linhart (58. P. Růžička) – Hačka (79. T. Šváb), Jak. Vančura, Klička, Kozel – Kratochvíl (72. Luňáček), Vodička. Trenér Radim Truksa.