„Příprava se mi nehodnotí moc dobře, nejsem s ní spokojený," řekl na úvod trenér Staru Stanislav Krajíček a vysvětlil důvod své nespokojenosti: „Tréninková účast byla velmi slabá, což se potvrdilo i v našich přípravných zápasech. Jsem s přístupem hráčů hodně nespokojen, protože ačkoliv jsou doma, tak na tréninky nechodí."

Tupadly sehrály v rámci letní přípravy čtyři přátelská utkání a jeden zápas v rámci Poháru OFS Kutná Hora. S Habry, Čáslaví B a s Ronovem nad Doubravou tupadelští fotbalisté prohráli, zvítězili pouze nad Kožlím, které porazili 4:0. V 1. kole poháru narazil Star na Ajax Štrampouch, se kterým, po brance Lukáše Valdmana, vypadl po prohře 0:1.

A jaké změny proběhly v tupadelském kádru? „Opustil nás Jakub Hájek, který šel hrát do Chotusic, jinak další odchody nebyly. Co se týče posil, tak zatím stále jednáme s Čáslaví, zda nám uvolní znovu Dušana Pipka. A z Bratčic jsme stáhli z hostování Miroslava Haška," uvedl Krajíček.

V Tupadlech chtějí vylepšit loňské umístění. „Jednoznačně budeme chtít vylepšit sedmé místo z minulé sezony, protože jarní část soutěže se nám vůbec nepovedla. Ale jak jsem již řekl, jsem hodně nespokojený s přípravou, a to se musí samozřejmě taky odrazit ve výsledcích," konstatoval trenér Tupadel a dodal: „Přeci jen okres je čím dál vyrovnanější a hrají ho neustále kvalitnější mužstva a bude problematické s nimi hrát."

Stanislav Krajíček favorizuje Sedlec. „Aspirantů na první místo bude letos asi víc, ale určitě tam bude Sedlec. Měli už minulou i předminulou sezonu velice kvalitní mužstvo, dělají to tam dobře, mají mladé hráče, a tak si myslím, že bude patřit mezi největší favority právě Sedlec," odhaduje kouč tupadelského Staru.

Adam Procházka