„Do čtrnácté minuty jsme byli o poznání lepším týmem, domácí jsme do ničeho nepustili, naopak my jsme ovládli střed hřiště a měli i dvě gólovky, to když v šesté minutě centrovala Kovaříková, ale centr byl na Burešovou dlouhý, a hned v osmé minutě utekla Truhlářová, ale finálka šla přímo na nohu stoperky Ondřejkové,“ řekl Jindřich Vaněček, jeden z trenérů Čáslavi.

Po čtvrt hodině hry Čáslavandy chybovaly, když po pravé straně nezachytily rychlou rozehrávku, ta směřovala na nabíhající nepokrytou Svobodovou až do velkého vápna, gólmanka Jelínková zůstala stát, bohužel její zaváhání a pozdní vyběhnutí dostalo Svobodovou k míči a ta nezaváhala - 1:0.

„I přes obdrženou branku jsme i nadále pokračovali v nátlakové hře a v sedmnácté minutě poslala Burešová ideální pas na nabíhající Truhlářovou, ta si sklepla míč do vápna a v době střely byla nekompromisně sražena, ale jasný faul jsme zřejmě viděli pouze my. Sudí ukázala, že se hraje dál,“ pokračoval Vaněček.

Čáslavandy však situace nevyvedla z míry. Běžela dvacátá minuta, kdy si dlouhý centr od Karafiátové zpracovala Burešová, otočila se s míčem kolem bránící hráčky, a protože domácí gólmanka byla hodně z brány, poslala přesný lob - 1:1. „Až do třicáté páté minuty jsme byli jasně lepší, kdy měly šanci postupně skórovat Kovaříková a Buchtová, ale naše hráčky nevyužily tyto možnosti a jak se říká, nedáš – dostaneš, to se potvrdilo i tentokrát,“ hodnotil Vaněček.

Běžela 36. minuta, kdy se k míči dostala Ducháčková a dala na 2:1. „V poločase jsme holky upozornili na jedinečnou šanci celek Heršpic porazit, neboť i přes nepříznivý poločasový výsledek jsme byli lepší a fotbalovější,“ pokračoval dále Vaněček.

Bohužel pro Čáslav, chvilková nekoncentrovanost hostujících hráček v úvodu druhé půle znamenala navýšení skóre. Takřka z rozehry putoval míč na neobsazenou Ducháčkovou, která si míč v pohodě zpracovala a přesnou střelou k tyči zvýšila na 3:1. Dá se říci, že v tu chvíli byly šance na zvrácení výsledku pro čáslavské fotbalistky hodně mizivé. Branka srazila hostující hráčky do kolen. Po této brance jakoby Čáslavandy rezignovaly, vyklidily pozicea nechaly hrát více méně domácí hráčky, které svou výhru korunovaly v 72. minutě opět Ducháčkovou 4:1. Domácí hráčky tak udělaly důležitý krok k postupu do nejvyšší soutěže fotbalistek.

„Musíme našim holkám poděkovat za první poločas, kdy byly jasně lepší, žel nepřízeň rozhodčí, při neodpískaném jasném faulu ve vápně v první půli a neproměněným gólovým šancím z první půle zápasu jsme si celé utkání prohráli vlastně sami. Přesto jsme předvedli asi jeden z nejlepších výkonů této sezóny,“ dodal Vaněček.

FK Loko Brno Horní Heršpice - Čáslav 4:1 (2:1)

Branky: 36., 46., 72. Ducháčková, 14. Svobodová – 20. Burešová
Čáslav: Jelínková – Culková, Chocholoušová, Karafiátová, Bížová – Truhlářová, Ašenbrennerová, Brothánková (80. Grulichová), Kovaříková – Burešová, Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

FK Čáslav