Čáslav – Více šancí si v zápase druhé ligy na stadionu ve Vodrantech vypracovala domácí Čáslav, nakonec se však s hostujícím Znojmem rozešla smírně 1:1.

2.10.2011

II. liga: Čáslav - Znojmo, 2. října 2011.Foto: Deník/ Michal Pavlík

Čáslav – Znojmo 1:1 (0:0)

První vážnější šance zápasu přišla ve čtvrté minutě, kdy po rohu domácích míč z brankové čáry vyrážel nohou brankář hostí Hrubý. O dvě minuty později mířil vysoko nad čáslavský Prášil. Také střela Hejného skončila v náruči brankáře Znojma. Hosté o sobě dali poprvé vědět v 8. minutě, ale Zifčák ztroskotal na obráncích Čáslavi. Poté se za hlavu chytal domácí Fikejz, když z několika metrů poslal balon nad bránu. Brankáře Duchečka zaměstnal po dvaceti minutách hry hostující Hnaníček po nahrávce Pacandy. Ve 24. minutě odzbrojili pronikajícího znojemského Švarce domácí obránci. Další velká šance Čáslavi přišla o dvě minuty později, střela Čertíka ale skončila na břevně. Na protější straně pak zahrozil Pacanda. Deset minut před koncem prvního poločasu nadělal po rohovém kopu Duchečkovi starosti střelou z dálky Hnaníček. Tím se šance v prvním poločasu na obou stranách vyčerpaly.

Po změně stran ještě nepřesně mířil Fikejz, ale v 51. minutě už z trestného kopu ukázkově obstřelil zeď Voltr a poslal domácí do vedení – 1:0. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat, když v 55. minutě rozvlnil síť hostující Vašíček. V 72. minutě se po střetu s hostujícím Zifčákem ochotně poroučel k zemi domácí Fikejz, z následného trestného kopu se však Čáslavi nic vytěžit nepodařilo. Čtvrt hodiny před koncem spílali rozhodčímu Možíšovi domácí diváci, když podle nich nesprávně odpískal ofsajd střídajícímu Džafičovi. S dvanáctým protihráčem – zapadajícím sluncem, jež mu svítilo přímo do očí, sváděl v závěru boj hostující brankář Hrubý. Svou roli však zvládl na výbornou a za svá záda nepustil už žádnou ze střel domácích.

Podle trenéra Znojma Bohumila Smrčka splnili hosté svůj cíl. „Jeli jsme sem s cílem neprohrát a to se nám podařilo,“ řekl. Pořád je podle něj ale co zlepšovat. „V úvodu utkání měla Čáslav dvě velmi dobré příležitosti, které volaly po gólu,“ přiznal. „V druhém poločase to byla vyrovnaná partie,“ dodal s tím, že utkání podle něj skončilo spravedlivou remízou. Trenér domácích Oldřich Abrhám, který se před úvodním hvizdem dočkal gratulace ke svým padesátým narozeninám, na úvod složil kompliment soupeři, jenž podle něj splňuje prvoligové parametry. Svým svěřencům pak vytknul neproměňování jasných gólových příležitostí, které Čáslav provází už několik kol. „Čekal jsem, že pokud dáme gól, tak už to dovedeme do vítězného konce,“ přiznal na závěr Abrhám, pro nějž byl výsledek utkání zklamáním.

Branky: 51. Voltr – 55. Vašíček. Rozhodčí: Možíš - E. Marek, Paták. ŽK: Kunášek – Vašíček, Zifčák. Čáslav: Ducheček - Kunášek, Karal, Šisler, Hečko - Prášil (70. Kaňák), Čertík (78. Jukl), Špidlen - Fikejz, K. Hejný (54. Džafič), Voltr. Trenér: Oldřich Abrhám. Znojmo: Hrubý – Mička, Trnovec, Zifčák, Pacanda, Okleštěk, Švarc, Lacko, Vašíček, Hříbek, Hnaníček. Trenér: Bohumil Smrček.