Opava – Čáslav 2:3 (1:1)

Už po třech minutách hry mohlo být v Opavě zle. Melissopoulos se zbavil v šestnáctce lehce protihráče, vystřelil k tyči, naštěstí brankář Květon byl rychlejší a míč vytáhl na rohový kop. Ten okamžik jako by vnesl do hry domácích hry nervozitu, balon je vůbec neposlouchal. První vážnější akce Opavských přišla po necelé čtvrthodině hry. Metr od brankové čáry byl faulován Partyš a Sedláček kopal trestný kop. Míč se snažil zatočit přímo do branky, ale trefil pouze boční síť. O pár okamžiků později byl znovu faulován Partyš. Sedláčkův přesný centr zakončoval vedle branky Štrbák. Ve 24. minutě mohl jít Slezský FC do vedení. Šrom šel sám na gólmana, dobře vystřelil, bohužel míč prosvištěl těsně vedle tyče. O tři minuty později pěkně zakombinovali Sedláček se Šromem. Prvně jmenovaný pěkně prostrčil balon a se Šromovou jedovkou měl Ducheček plné ruce práce. Ve 29. minutě byla pohlazena duše nejednoho fotbalového fanouška nad opavským signálem. Sedláček zvedl ruce, Partyš se uvolnil, dostal od svého kapitána přesnou přihrávku na hlavu a Ducheček byl bez šance. Jenomže ve 36. minutě si slabší chvilku stejně jako před týdnem v Sezimově Ústí vybral brankář Květon, který se lehce nechal přehodit Fikejzem, který utekl po pravé straně, chtěl původně centrovat, ovšem míč poslal do branky. Opavští se sice poté tlačili dopředu, ale do čisté šance se nedostali.

Na začátku druhé hosté zlobili, as do opavské obrany podnikali nebezpečné výpady, po jednom takovém krotil gólman Květon balon horko těžko ve své náruči. Opava se začala dostávat pod tlak, zmohla se jen na odkopy míčů do autu a z tribun se začal ozývat pískot. V 59. minutě přežili Slezané klinickou smrt. Po rohovém kopu vystřelil odražený míč po brance Stathoulopoulos. Brankář Květon se za míčem jen ohlédl a ten se zastavil o tyč. Vzápětí se ocitl zcela sám před bránou Hippias, ale přestřelil. Vavruškův tým se snažil odpovědět standardkou Sedláčka téměř z hranice šestnáctky. Jenomže střela domácímu kapitánovi nesedla, cestu mezi tyče pak nenašla ani rána Jurečky. Dvacet minut před koncem zápasu opavský stadion explodoval nadšením. Šrom se po Partyšově centru ve vápně obtočil s míčem a tentokrát mířil přesně – 2:1. Radost domácích měla bohužel jepičí život. Vzápětí totiž středem obrany po chybě Štrbáka proletěl Melissopoulos a nekompromisně prostřelil Květona. A bylo ještě hůře. Melissoupoulos kopl roh, který ještě Opavští odvrátili na roh. Jenomže řecký záložník v čáslavských službách si dal repete a míč zatočil přímo do branky. Trenér Vavruška zareagoval střídáním, když na hřiště poslal Binara a za pár chvilek i Krčmaříka. Ten se blýskl rekordem, když snad po sedmi vteřinách pobytu na hřišti uviděl žlutou kartu. Zbývající část zápasu připomínala ze strany Opavy už jen křeč.

Kopecký: Všichni hráči hráli skvěle

Ivan Kopecký a Ivan Kolev.„Podali jsme velmi dobrý výkon," usmíval se po utkání čáslavský trenér Ivan Kopecký a pokračoval: „Všichni hráči se předvedli. V prvním poločase jsme si vytvořili několik šancí. Bohužel, po nacvičeném signálu domácích jsme prohrávali 0:1. Pak se nám podařilo vyrovnat a měli i další šance. Ve druhém poločase jsme dostali branku po rychlém brejku soupeře, ale na konci jsme dokázali výsledek otočit. Všichni hráči podali velmi dobrý výkon."

„Jsme rádi, že jsme oživili naději na záchranu. Víme, že to ještě nic neznamená. Musíme jít zápas od zápasu. Chtěl bych vyzdvihnout všechny hráče a v bráně skvěle chytajícího Duchečka," zopakoval Kopecký.

StatistkyBranky: 30. Partyš, 70. Šrom – 36. Fikejz, 72. a 79. Melissopoulos. Rozhodčí: Hrubeš – Filípek, Dobrovolný. ŽK: Jurečka, Metelka, Krčmařík – Guggino, Mylonas, Fikejz, Pollalis. Diváci: 1850. Opava: Květon – Metelka, Kostelný, Štrbák, Hrabina – Wirth (59. Mrázek) – Partyš, Sedláček (79. Binar), Šrom – Zapletal – Jurečka (82. Krčmařík). Trenér David Vavruška. Čáslav: Ducheček – Achemaistos, Karal, Pollalis, Guggino – Fikejz (90. Sklenář), Stathoulopoulos (86. Chalkis), Efthymiadis, Melissopoulos (89. Kučera) – Mylonas – Hippias. Trenéři Ivan Kopecký, Ivan Kolev.

VIDEO: Rezignace Davida Vavrušky