Bílé Podolí B - Kaňk 2:4 (2:0)

První poločas začaly lépe Kobylky a hned ve 2. minutě umístil Štočkův centr hlavou Chmelař - 1:0. Více ze hry měli domácí, ale Chmelař v další šanci neuspěl. Ve 25. minutě šel sám na bránu Štoček, ale zakončil nad. O chvíli později opět sám před brankářem Pospíšilem neuspěl Doubek. Na druhé straně měli hosté dva závary s několikanásobným pokusem o zakončení, které však obrana vždy dokázala zablokovat. Ve 39. minutě využil chybu stopera Spáčil a střelou o tyč zvýšil na 2:0. Tímto výsledkem skončil poločas.

| Video: Youtube

Do druhé půle zesílil vítr i sněžení a hosté této podpory dokázali využít. V 50. minutě snížil Nedvěd, který se však dostal k míči ve velkém vápně po předchozím faulu na stopera domácích, alespoň tak to viděli protestující domácí. Gólem se hosté dostali do hry a v 60. minutě bylo srovnáno, když si střelu Jaromíra Horkého z úhlu letící mimo nešťastně srazil brankář do vlastní sítě. Podolští se v útoku nemohli prosadit, naopak každý nakopnutý míč hostů byl nebezpečný, protože nikdy nebylo jasné, jak se míč odrazí od sněhové pokrývky. V 65. minutě kopal Štoček trestný kop z 20 metrů, trefil však jen zeď. V 70. minutě dokonal obrat Nedvěd, když proměnil samostatný únik na brankáře - 2:3. V 75. minutě mohli domácí vyrovnat: Kupka prošel po lajně, zpětnou přihrávkou našel na malém vápně Chmelaře, který však mířil mimo. V 85. minutě potvrdil vítězství Kaňku Jakub Výborný po chybě obrany gólem do prázdné brány - 2:4.

Co se týče fotbalu, tak není co hodnotit - dění na hřišti připomínalo spíše zákopovou válku o každý metr hřiště a kombinace nebyla k vidění prakticky žádná. I tak se promrzlí diváci měli na co koukat a Podolští rozhodně žádnou ostudu neudělali - na body to ale tentokrát nestačilo. V tabulce na podolské „benago" ztrácí Kaňk už jen jeden bod.

„Mužstvo bych chtěl pochválit za bojovnost a nasazení. Jsem rád, že jsme výsledek otočili," říkal po zápase kaňkovský trenér Miloslav Čepek, který několik let právě v Bílém Podolí trénoval: „Klukům jsem za vítězství slíbil příští týden večeři."

| Video: Youtube

Statistiky

Branky: 2. Chmelař, 39. Spáčil - 50. a 70. Nedvěd, 60. J. Horký, 85. J. Výborný. Rozhodčí: Löwe (OFS Kolín), bez ČK. Diváci: 35. Bílé Podolí: Nečas - Jakub Fejfar, Šilha, Svoboda, Heřmanský - Kupka, Spáčil (46. Zelený), Šváb, Weinlich (35. Doubek) - Štoček (72. Kachmarskyy), Chmelař. Kaňk: Pospíšil – Pavlík, Klatka, M. Horký, Černý – J. Výborný, Nedvěd, J. Horký, Mandík (85. M. Vamberský) – R. Matz (75. Boudabouza), Urban. Trenér Miloslav Čepek.

Jaromír Kupka, Michal Pavlík