Domažlice – Čáslav 3:0 (1:0)

Již ve čtyřicáté vteřině přišla pohroma pro Čáslav. Hosté zahájili hru výkopem, dostali se k velkému vápnu Domažlic, kde ale o míč přišli. Domácí bleskově přenesli hru na opačnou stranu hřiště a tam po chybě jednoho z čáslavských stoperů otevřeli skóre utkání.

Druhou branku přidali domácí v druhém poločase, když byla Čáslav opět u míče, přišla ale ztráta a po ní faul. Z následného trestného kopu zvýšily Domažlice na 2:0. V 86. minutě přišlo definitivní rozhodnutí. Čáslav ve snaze zkorigovat výsledek vrhla síly do útoku a domácí fotbalisté se dokázali prosadit po rychlém protiútoku a uzavřeli skóre utkání na 3:0.

„Přijeli jsme do Domažlic oslabeni o dva hráče základní sestavy, konkrétně o Melechovského a Rozsívala. Na naší hře to bylo bohužel znát," uznal trenér Čáslavi Jan Kmoch a pokračoval: „Nepodali jsme vůbec dobrý výkon. V podstatě jsme ani neohrozili branku domácích. Hned ve 40. vteřině utkání jsme inkasovali první gól, což určilo ráz celého utkání."

V prvním poločase byl vystřídán stoper Zdeňka. „Bohužel se na něm podepsala chyba u první branky domácích, navíc měl na svém kontě žlutou kartu, tak jsem ho raději vystřídal, aby nedošlo k jeho zbytečnému vyloučení," objasnil důvod střídání Jan Kmoch.

Čáslavi chyběli Rozsíval a střelec Melechovský. „Jedná se o svalová zranění, takže to vypadá, že nám budou chybět zřejmě delší dobu. Jak dlouho bude léčba trvat nevím, ale děláme maximum pro to, aby se oba vrátili do kádru co nejdříve," řekl k zranění Melechovského a Rozsívala trenér Kmoch.

StatistikyČáslav: Antošík – Šandera (89. Rendla), Zdeňka (30. Váňa), Kunášek, Vavřina – D. Fikejz, Pokorný, Kučera (78. Mlynka), Maxa – R. Fikejz, Praise (60. M. Leibl). Trenér Jan Kmoch.

Adam Procházka