Od počátku se hrálo vyrovnané utkání svědčící o postavení v tabulce. Oba týmy totiž dělil jediný bod. Úvodní mírnou převahu domácích vyrovnávali čáslavští větším počtem nebezpečných situací po rohových kopech. Během prvního poločasu si však Kolín vyloženou šanci nepřipravil, kdežto Zenit spálil hned tři. Ve 28. min. se na velkém vápně ocitl nehlídaný Zelený, ale míč napálil z první do oblak. Ve 33. min. vysunul dlouhým výkopem Výborný do úniku Frejlacha, ten uvolnil Vojtíška, který opět volil střelu z první a také nad. Poslední velká šance přišla ve 44. min. po rohovém kopu, kdy se ve vápně k míči dostal Hejný, ale i on přestřelil.

Úvod druhé půle patřil jednoznačně hostům. Hned 47. min. přinesla obrovskou šanci – míč putoval po ose Vojtíšek – Zelený – Špičák – Parachin, posledně jmenovaný se ocitl sám před Kubrychem, připravil si míč, ovšem trefil jen gólmana. V 51. min. se prosadil ke střele Vojtíšek, ale těsně minul. V 54. min. pronikal do vápna Špičák, domácí obránce ho srazil a rozhodčí pískal pokutový kop. Jenže ten Vojtíšek neproměnil. O pár minut později se hosté dočkali. Tlak v šestnáctce Kolína ukončil razantní střelou Frejlach - 0:1. Domácí se v této fázi utkání před Výborného vůbec nedostávali. V 62. min. se hosté radovali podruhé. Kapitán Semrád pronikal do vápna, míč mu sice obránci ukopli, ale jen ke Špičákovi, který ho nekompromisně napálil na bránu. Míč se sice odrazil od břevna, ovšem hlavou ho vrátil do brány Parachin – 0:2. Po druhé brance se do hry dostali více i domácí. Vytvořili si i tlak a z toho pramenící chyby čáslavských hráčů. V 74. min. jedno takové zaváhání využili ke korekci výsledku – po úniku poprvé inkasoval i Výborný - 1:2. Tlak Kolína se po brance ještě stupňoval, ale výsledkem bylo jen několik rohových kopů. Ke konci utkání začali opět hrozit hosté. V 82. a 84. min. unikl Vojtíšek, ale jeho střely těsně minuly cíl. V nastavení ještě postupoval po přihrávce Mlynky sám Frejlach. Jenže na důrazné zakončení mu nezbyly síly. Téměř pětiminutové nastavení tak změnu skóre nepřineslo a hosté se mohli radovat.

„Dnes jsme podali vynikající výkon. Kluci bojovali, výborně kombinovali a dokázali přenést pokyny z kabiny na hřiště. Nesrazily je ani zahozené šance, ani neproměněný pokutový kop, pořád šli za vítězstvím. Měl jsem trochu strach z únavy po čtvrtečním utkání s Náchodem, v závěru nás Kolín přece jen trošku zmáčkl. Ale dokázali jsme hrát pozorně a takticky velmi dobře. Dvěma vítězstvími během tří dnů jsme se vrátili do bojů o třetí místo, což jsme chtěli. O víkendu jedeme do Německa na Forchheim cup, kde chceme uspět a také si odpočinout od bojů o body,“ řekl k vydařenému derby kouč Zenitu Václav Vondra.

FK Kolín – st. dorost Čáslav 1:2 (0:0)

Branky Čáslavi: 57. Frejlach, 62. Parachin. Kolín: Kubrych - Biško, Kutil, Vácha (60. Serbus), Potůček (60. Kutifel), Valenta, Havránek, Michálek, Kureš, Volavka, Mužík (60. Pohnětal). Čáslav: Výborný - Kročák (25. Langr), Hejný, Votava, Semrád - Parachin, Frejlach, Zadina, Zelený (65. Hudec) - Špičák (88. Růžička), Vojtíšek (85. Mlynka).

Zdroj: Václav Vondra