Sparta fans – Slavia fans 8:5 (5:2)

Fanoušci obou pražských S nastoupili na vlkanečském hřišti k zápasu hraném na dvakrát 30 minut. Hráči nenechali diváky v hledišti dlouho na nic čekat a v 7. minutě otevřeli sparťané skóre zápasu, když se trefil J. Kraus ml. O tři minuty později už vedli rudí 2:0, to skóroval Löwy. Tentýž hráč se prokličkoval obranou i ve 22. minutě a zvýšil na 3:0. V tu chvíli to vypadalo, jako kdyby se fanoušci Sparty z Vlkanče spojili duševně s hráči skutečné Sparty, protože obě mužstva vedla ve stejnou dobu 3:0. Pražská Sparta však už další góly nepřidala, za to ve Vlkanči se děly věci. Ve 24. minutě se podařilo slávistům snížit na 1:3, ale to byl jen malý záchvěv před řáděním sparťanů, kteří po brankách T. Volence a R. Zeleného vedli bleskově 5:1. Do konce prvního poločasu se ještě podařilo slávistům snížit zásluhou benjamínka týmu Pavla Dzingela.

Stejně jako první, tak i druhý poločas přinesl velké množství branek. Střelecky se prosadil ve Vlkanči populární slávistický bubeník místní skupiny Na Plech Jindřich Drahokoupil či podruhé v zápase mladík Dzinge. Za Spartu se trefil například Luboš Špitálník, ale vůbec největších ovací se dočkal po svém gólu slávista Ondřej Burian, ten v nastaveném čase druhého poločasu uzavřel skóre zápasu na konečných 8:5. Nicméně v zápase šlo hlavně o zábavu a příchozí diváci se rozhodně nenudili.

Po zápase se ještě hráči obou diváckých táborů pražských „S" dohodli na tom, že si proti sobě zastřílejí pokutové kopy. A stejně jako celý zápas, tak i penalty ovládli fanoušci ACS.

„Ve Vlkanči se v minulých letech hrál fotbalový turnaj. Minulý rok u nás byly oslavy založení fotbalu ve Vlkanči, a tak se vedení TJ Sokol Vlkaneč rozhodlo, že by letos chtělo uspořádat něco nového. Výsledkem dohadů bylo, že se ve Vlkanči uskuteční zápas fanoušků Sparty proti fanouškům Slavie," popsal vznik zápasu rudých a sešívaných příznivců Rudolf Broum ml. a pokračoval: „Myslím, že se akce podařila, padlo hodně gólů a přišli se podívat i nějací diváci. Hlavní je, že jsme se pobavili."

close Vlkanečské utkání fanoušků Sparty a Slavie, 13. července 2013. zoom_in

Za Spartu nastoupili: Kořínková, Hydeš, J. Burian ml., Löwy, Altman, Jeník, J. Volenec, T. Volenec, Zelený, J. Burian st., J. Kraus ml., Kratochvíl, Broum, L. Špitálník, Novák. Za Slavii nastoupili: Oslanec, J. Hájek st. Jos. Hájek ml., Dzingel, J. Časar ml., J. Ulaus st., L. Fukárek, Lud. Fukárek, Drahokoupil, Prášek, J. Burian, O. Burian, M. Poklop I., M. Poklop II., A. Poklop, Fousek.

Adam Procházka