Davide, v létě jste mi říkal mimo záznam, že byste chtěl podzimní část vyhrát, ale nechtěl jste své přání veřejně šířit. Nicméně vyplnilo se. Co na podzimní prvenství říkáte?

Stalo se hodně náhod. Některé zápasy jsme zvládli, některé ne. Za vítězství jsem rád, ale mám smíšené pocity. Šel jsem do trénování týmu s tím, že budeme lépe a poctivě trénovat. V současné době tréninková morálka moc nefunguje. Dorostenci chodí trénovat, ale chlapi nemají čas.

Kdo táhne vrdský kádr více? Mladí, nebo starší?

Tým je namíchaný. Řekl bych, že mužstvo táhla hlavně obrana. Dostávali jsem málo branek. Dopředu jsme si vytvořili hodně šancí, ale neproměnili jsme je. Nejlepším střelcem je dnes už patnáctiletý Tomáš Petr, který je pro mě neskutečným překvapením. Lidi se mi diví, proč do zápasu stavím děti, ale oni mi důvěru vrátil. S Jirkou Nesládkem je nejlepším střelcem týmu.

Takový hráč, který ještě chodí do deváté třídy, musí být fyzicky i fotbalové hodně vyspělý.

Je vyspělý. Tomáš má, podle mého, na Mladou Boleslav nebo podobné kluby. Řeším s jeho tatínkem nějaké další angažmá. S Radimem Truksou jsme se bavili, že bychom ho do Mladé Boleslavi dostali. Čáslav je mu jednoznačně malá. Nicméně jde o zvláštního kluka, který má rád své zázemí a rodinu. V partě ho starší kluci berou, což se mu ve Vrdech líbí.

Další mladík, který dává pravidelně góly, je již zmiňovaný Jiří Nesládek.

Ano. V létě vyšel z dorostu. Je mu devatenáct roků. Super hráč. Ze starších drží hru v obraně Milan Tomíšek. Kádr je namíchaný a je založený spíše na obranné hře. Hrajeme na pět záložníků zezadu a šance si vytváříme hlavně z brejků, kterých máme za zápas hodně. Když mladí kluci zrychlí, tak jim nikdo nestíhá.

Paradoxně jste nejvíce bodů ztratili doma. Co se dělo?

Venku hrají kluci naprosto bez nervů a nejsou pod žádným tlakem. Ve Vrdech je velké hřiště a měli bychom mít výhodu, jenže neděje se tak. Doma jsou kluci zkrátka pod tlakem. Stačí, když někdo na tribuně zařve: „Co to hrajete?“ Našim hráčům se pak rozklepou kolena a domácí zápasy nezvládáme v hlavě.

Možná byste mohl apelovat na domácí fanoušky, aby kluky spíše podpořili.

Určitě. Už jsem s nimi měl rozhovor. Fanoušci klukům fandí, ale vždy se ve Vrdech hrály vyšší soutěže, které někteří starší chlapi hráli a dívají se na dnešní fotbal úplně jinak. Každopádně fanouškům musím i poděkovat, že na zápasy chodili a kolikrát nám pomohli k vítězství. Kluci zkrátka vnímají vše. Ještě jeden důvod naše domácí výpadky mají. Soupeři už k nám jezdí bránit. Zavřou hru a my si s jejich obranou neumíme poradit. Nemáme staršího hráče, který by dal hře hlavu a patu.

Doma jste prohráli i s druhým Sedlcem. Viktoriáni tvrdí, že jsou týmem, který na Vrdy umí. Je jejich tvrzení pravdivé?

Ano, je. Sedlec má kádru chlapi, které mají devadesát kilo a sto devadesát centimetrů. K nám přijeli zápas odbránit a taktika jim vyšla. Sice mi řekli, že stejně hrajeme nejlepší fotbal, ale co je nám to platné. Sedlec na nás opravdu umí, ale díky svému robustnímu stylu. Na naše dorostence jejich hra platí.

Nyní už se není za čím schovávat. Vrdy hrají o postup.

Nic jiného nám nezbývá. Chceme hrát o postup, ale pak se případně rozhodnou sami fotbalisté a výbor. I. B třída není jednoduchou soutěží. Nemluvím jen o hře na hřišti, ale i mimo něj. Zázemí musí fungovat. Pokud nebudeme mít kvalitní zázemí, tak budu jednoznačně proti postupu. Vím, jak podobné věci ve vyšších soutěžích chodí.

Jak moc bude důležité, abyste chytli začátek jara? Na kluky bude jistě vyvíjen ještě větší tlak.

Jak budou pod větším tlakem, tak naše zápasy nebudou jednoduché. Snad nám začátek jara vyjde. V některých zápasech jsme měli opravdu štěstí. Například v Malíně se zranil Antoš a někteří domácí hráči měli virózu.

Kde vidíte největšího soupeře v boji o postup?

Pro mě je největší favorit, kdyby se scházel, Malín. Jenže se jim zranil Antoš. Takový hráč je schopný nastřílet třicet branek v okresním přeboru. Malín má asi nejlepší kádr. Pak jsou dalším favoritem Nové Dvory, které doplácí na fakt, že jich je jedenáct a jsou strašně nedisciplinovaní. Mají snad deset červených karet. Dále vidím jako dobrého soupeře Sedlec a pro mě jsou velkým překvapením i Paběnice.