I když se na konci zápasu radovali domácí borci, tak úvodní minuty patřily Karviné. Jenže bomba Staše šla jen těsně vedle Houdkovy brány a průnik Pontuse zastavil na brankové čáře Nitrianský. Konec poločasu přinesl první gólovou radost domácích. Po Brunclíkově přímém kopu se ve skrumáži nejlépe zorientoval srbský útočník Markovič a Zenit šel do jednobrankového vedení. Stejný hráč se postaral i o druhý zářez! Po rychlém brejku poslal míč neomylně podél brankáře Kafky – 2:0. To už hrála Karviná jen v deseti – po dvou žlutých faulech poslal rozhodčí Hrubeš do kabin Hoffmana. Ale i hosté se branky dočkali. V 78. min. se nejlépe zorientoval ve vápně Juristek – 2:1. Klid do čáslavských řad přinesl Schut, který o minutu později rozhodl o konečném výsledku 3:1. Vstup do druhé nejvyšší fotbalové soutěže tak Zenitu vyšel na výbornou.

Čáslavský trenér Přemysl Bičovský byl za výhru rád, jakby také ne. „První utkání je vždycky důležité. Pokud se vyhraje tak je na čem stavět. I když jsme v zápase nebyli fotbalovějším mužstvem, Karviná má velmi kvalitní mužstvo, tak jsme svou bojovností a vůlí dotáhli dnešní zápas do vítězného konce,“ řekl po utkání čáslavský kormidelník.

Čáslav - Karviná 3:1 (1:0)

Branky: 45., 74. Markovič, 79. Schut - 78. Juroszek. Rozhodčí: Hrubeš - Večera, Dobrovolný. ŽK: Fikejz, Markovič - Pontus, Hoffmann. ČK: 68. Hoffmann (Kar). Diváci: 540. Čáslav: Houdek - Nitrianský, Skoupý, Ricka, Kunášek - Kotrba, Brunclík, Dobal (65. Vlasko), Fikejz (79. Haniak) - Markovič (75. Holub), Schut. Karviná: Kafka - Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš - Ficek, Pavlík, Mišinský, Tchami (65. Miloslavljev) - Pontus (59. Juroszek), Opic.