Polaban Nymburk - Kutná Hora 3:1 (0:1)

První šanci zápasu měli hosté. Po centru Fuksy se ke střele dostal Timoracký, kterou domácí brankář s vypětím všech sil vyrazil. V 5. minutě vznikl závar v malém vápně hostů, který ale včasným odkopem vyřešil Poklop. V 8. minutě střílel opět domácí, ale brankář hostů míč chytá. Ve 20. minutě po centru Krause, kdy se domácí brankář srazil s obráncem dostává k míči Fedor a vstřelil branku - 0:1. Fedor mohl po sedmi minutách zvýšit, když šel sám na branku, ale domácí brankář ho vychytal.

Ve 47. minutě střílel osamocený domácí hráč z velkého vápna, brankář Mičo vyrazil na roh. Domácí poslali míč před vápno, kde brankář hostů nedostatečně vyrazil a z následné skrumáže domácí vyrovnali na 1:1. V 51. minutě střílel Timoracký, domácí obrana míč stačila zablokovat. V 60. minutě měl obrovskou šanci Fuksa, pohotově přeloboval brankáře, ten se ale stačil vrátit a na brankové čáře míč chytil. V 62. minutě kopali domácí další roh, po kterém vznikla skrumáž. V tu chvíli se ozvala píšťalka rozhodčího, který viděl údajný faul a tak se kopala penalta. Domácí jí proměnili a ujali se vedení 2:1. V 66. minutě domácí přidali po krásné střele, která se od břevna odrazila do sítě další branku a zvýšili na 3:1. Hosté se snažili pořád vyrovnat. V 70. minutě byl úplně sám před brankou Kraus, ale hlavičkoval nad domácí branku. V 72. minutě Bareš poslal centr z trestného kopu do vápna, kam si dobře naběhl Výborný, ale i on hlavičkoval nad branku. V 73. minutě šel sám na branku Trpišovský, ale střílel vedle branky.

Komentář trenéra

Bohuslav Šváb (Kutná Hora): „Dobře rozehraný zápas jsme vlastně po dvou rozích ztratili. Mrzí mě chování některých hráčů v průběhu utkání. Psycholog by u našeho týmu měl zřejmě spousty těžké práce. Naše situace už je velmi špatná a z takovým přístupem by se náš úkol - zachránit soutěž - nepovedl. Snad si to hráči již konečně uvědomí, že jedině poctivým přístupem k tréninkům a velikou bojovností při zápasech můžeme pomýšlet na body.“

Branka K. Hory: 20. Fedor. Kutná Hora: Mičo (75. Dastych) - Poklop, Koubek, Bareš, Kraus (70. Nedvěd), Timoracký (62. Nekola), Papoušek, Fuksa, Výborný, Zeman (70. Trpišovský), Fedor. Trenér Bohuslav Šváb.

SPARTAKH.CZ