Kutná Hora ženy – Vonoklasy 4:1 (3:0)

„Hráli jsme lépe než proti Uhlířským Janovicím. S výkonem holek jsem byl spokojený. Holky bojovaly a makaly,“ chválil svěřenkyně trenér Radek Pařez. „Soupeře jsme přehrávali hlavně v první půlce. Druhou půli se hra vyrovnala, ale měli pouze dvě šance, z toho jednu proměnil. My jsme nedali spoustu dalších šancí, dokonce i penaltu,“ zdůraznil.

Utkání bylo i docela vyhrocené. „Vyhrocené nevím. Víc to bylo vyhecované asi v Uhlířských Janovicích. Šlo o to, že jeden fanoušek vyváděl na tribuně a vyprovokoval střídačku hostí. Soupeřky to nevydržely nervově a došlo i na dohady s rozhodčím,“ rozpovídal se o situaci Pařez.

Kutnohoračky se výhrou dostaly z výsledkového útlumu. Nakopne je vítězství do dalších bojů? „My jsme pořád nakopnutý, ale fotbal je takový, že někdy vyhrajeme, někdy prohrajeme. Uvidíme, co za týden. Čeká nás těžký soupeř. Vonoklasy jsou na stejné úrovni a bojovali jsme o šesté místo v tabulce, což je i naším cílem,“ upřesnil trenér Kutné Hory.

Branky: 6., 43.,. 80. pok. kop Šourková, 37. Sovová - 69. Birošíková. Rozhodčí: Fidra - Trnka, Kratochvíl. Kutná Hora: Kalašová - Jiříková, Olivová, Janálová, Vašková - Horálková, Sovová, Šourková, Vaníčková - Hačková, Podoláková. Střídaly: Buřvalová, Danešová, Havlíčková, Forštová, Rajnyšová, Podhorová. Trenér Radek Pařez.

Výsledky 14. kola III. ligy žen: Liberec B – M. Hradiště 4:0, Dubice – Poděbrady 7:0, Kutná Hora – Vonoklasy 4:1, Mělník – Všestudy 0:10. Uhlířské Janovice – volno.

Tabulka po 14. kole: 1. Liberec B – 37 b… 4. Uhlířské Janovice – 25 b… 6. Kutná Hora – 12 b.