Domácí nastoupili do zápasu velmi špatně. Ve dvacáté vteřině nabídli domácí hostům po špatné malé domů prázdnou branku a ti toho využili a velmi lehce vstřelili první branku - 0:1. O chvíli později měli domácí po jasné ruce kopat penaltu, ale rozhodčí usoudil, že je asi ještě brzy. Ve 14. min střílel doprostřed branky Zeman a s tím neměl brankář hostů problém. Ve 38. min se Rakovník po střele z vápna, která prošla bohužel brankáři mezi nohama, ujal vedení již 2:0.

V 53. min už hlavní rozhodčí po faulu na Papouška penaltu písknul a Gono snížil na 1:2. V 65. min krásně k tyči střílel Zeman, ale brankář odrazil střelu na roh. Kutnohorští se dočkali vyrovnání v 71. minutě. Luňáček zatáhl míč po křídle nahrál Papouškovi, který po slalomu ve vápně vyrovnal na 2:2. V 76. min podržel svůj tým brankář Stoupa, když chytil hostům jasnou gólovou šanci. "V průběhu druhého poločasu asistent hlavního rozhodčího Zdeněk vyhrožoval domácí lavičce, že s nimi zatočí. No a tak, když se měla kopat další jasná penalta po faulu, na základě "rady" od pomezního vytáhl hlavní rozhodčí faul o dva metry dále a tudíž z vápna. Takže se kopal jenom trestný kop. Bezmocnost všech, kteří okolo mládeže dělají ve svém volnu a většinou zadarmo, narozdíl od rozhodčích, dosáhla vrcholu. Snad byli rozhodčí zápasu se sebou spokojeni," vzpomínal na "zářez" ze strany rozhodčích Václav Dastych. Hosté dokázali ještě v 88. min po centru na zadní tyč skórovat a tím strhli vítězství na svou stranu - 2:3.

Kutná Hora - Rakovník 2:3 (0:2)

Branky K. Hory: Gono, Papoušek. Rozhodčí: Pudil - Zdeněk, Michal. K. Hora: Stoupa - Kulhánek, L. Menšík (11. Poklop), Papoušek, Bareš, Gono, Zeman, Hačka, Rumpli, Brant, Luňáček.

Mladší dorost dokázal svého soupeře porazit 2:0 a drží tak neustále skvělou první pozici tabulky.

Zdroj: Václav Dastych