Hostům vyšel vstup do utkání, již v 5. min. našel Vajgl Žiaka a ten tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Do dvacáté minuty Čáslav domácím míč téměř nepůjčila, ale další šance neproměnila. Postupně tlak opadl a závěr poločasu se odehrál ve středu pole.

Vstup do druhého dějství byl podobný, ovšem Smetana netrefil z malého vápna prázdnou bránu a Vojtíšek nedal samostatný únik. Domácí pak po ojedinělé akci vyrovnali a i oni neproměnili stoprocentní šanci. Hosté ale v závěru utkání ovládli hřiště a Špičák strhl vedení na jejich stranu.

„Na to, že šlo o naše teprve druhé přípravné utkání, nejsem úplně nespokojen. Vadou na kráse bylo neproměnění množství vyložených šancí. To by se nám mohlo v soutěži vymstít,“ uvedl k přípravnému utkání čáslavský trenér Václav Vondra.

Havlíčkův Brod – Čáslav 1:2 (0:1)

Branky Čáslavi: 5. Žiak, 65. Špičák. Čáslav: T. Výborný – Růžička (60. Votava), Votava (30. M. Výborný), Hejný, Král – Fuksa (30. Smetana), Zadina (30. Kročák), Vajgl (60. Zadina), Žiak (60. Fuksa) – Vojtíšek (30. Brothánek), Špičák (60. Vojtíšek).

Zdroj: Václav Vondra