V článku Kutnohorského deníku (15. června 2010) jsem byl napaden a obviněn z údajných nekalých praktik před utkáním Vrdy – Malešov. Nevím, kde se tato „zaručená“ informace objevila, ale jelikož poškozuje mé jméno, musím se k tomu vyjádřit a uvést věci na pravou míru.

Přátelského utkání mezi OFS Kutná Hora a OFS Kolín se zúčastnilo asi 35 rozhodčích z obou okresů, včetně mě. Striktně odmítám, že bych někoho před utkáním, v jeho průběhu, či po ukončení ovlivňoval, nebo něco ohledně zápasu Vrdy – Malešov dohadoval. Probíhaly pouze přátelské rozhovory s účastníky této akce (od toho se utkání hrálo).

V klubu SK Malešov mám registrační průkaz, nicméně můj poslední start v soutěžním utkání je 2 roky starý, vzhledem k mé vytíženosti v krajských soutěžích.

Výkon rozhodčího Grunda (na utkání jsem byl jako divák) mně přišel standardní, tedy bez zmiňovaného zvýhodňování hostujícího mužstva. Nikdo mu nemůže mít za zlé, že netoleroval vulgární výroky domácích hráčů vůči jeho osobě. Chápu emoce domácích, které způsobila 86. minuta, ale dle Pravidla 6 a Přílohy D Pravidel fotbalu signalizuje asistent přestupky, ke kterým došlo mimo zorné pole rozhodčího, nebo o kterých má lepší přehled než rozhodčí. Tak tomu nebylo. Rozhodčí Grund stál čelem k inkriminovanému souboji. Asistent by v těchto situacích, pokud rozhodčí rozhodl a jeho stanovisko si nevyžádal, neměl (dokonce nesmí) uplatňovat svůj názor. Rozhodčí měl právo rozhodnout se sám.

Vrdům samozřejmě přeji rychlý návrat do okresního přeboru, ale prosím, nespojujte mé jméno s tímto utkáním.

Petr Novotný

Článek o utkání Vrdy - Malešov