Slovan Lysá n. L. - Sparta Kutná Hora 1:7 (1:4)

Do utkání vstoupily oba celky plné odhodlání a hra byla dlouho vyrovnaná. V 7. minutě sparťané nastřelili při odkopu ruku vlastního hráče a rozhodčí nařídil přímý kop ze vzdálenosti 22 metrů. Domácím se podařilo obstřelit tříčlennou zeď a přízemní střela si našla cestu do sítě pod tělem chybujícího brankáře Foršta - 1:0. Paradoxně gól přinesl uklidnění Spartě, která si od této chvíle podmanila střed hřiště, přehrávala soupeře a dostávala se do gólových šancí. V 16. minutě domácí faulovali Brůžu, který sám z přímého kopu s pomocí brankáře domácích srovnal na 1:1. Sparta se dostávala do šancí i nadále, přesně a rychle kombinovala ve středu hřiště a její záložní řada připravovala šance pro útočníky. Po rychlé kombinaci s Culkem unikl Masopust na pravé straně a jeho centr na malé vápno promáchl ve vyložené šanci Uher. Další Masopustův únik řešil domácí obránce až hrubým faulem zezadu těsně před pokutovým územím. K míči se postavil Brůža a opakovanou střelou prostřelil zeď i brankáře - 1:2. Ve 23. minutě vysunul dlouhým pasem za obranu Vojtíšek Suchomela. Ten zabojoval o míč, nevypustil souboj s brankářem, vypíchl si míč kolem něho a z těžkého úhlu poslal míč do sítě - 1:3. Gólový účet první půle zakončil po Suchomelově rozehrávce rohového kopu na přední tyč střelou halfvolejem opět Brůža - 1:4 .

I začátek druhé půle přinesl stejný obraz. V 33. minutě se Masopust za půlkou zasekávačkou zbavil obránce a průnik zakončil prudkou střelou do tyče. Hned v následující 34. minutě rozehráli hosté signál z rohového kopu a Brůža zvýšil na 1:5. Sparta o poločase prostřídala brankáře a tak se Foršt objevil na hrotu útoku. Hned po chvilce svého pobytu na hřišti se dostal do stoprocentní šance, když Culek zachytil dlouhý výkop domácích, Masopust se zbavil bránících hráčů a uličkou poslal Foršta do zakončení. Bohužel kutnohorský gólman tuto svoji první šanci neproměnil. Ve 48. minutě se podařilo sehrát další signál z rohu a po přihrávce Suchomela zvyšoval Brůža na 1:6. 50. minuta přinesla akci u pravé lajny, kde Suchomel přesprintoval domácího beka a poslal centr do vápna, na který si naběhl z pozice útočníka Foršt, kličkou si položil gólmana a přesnou střelou odčinil své brankářské zaváhání z první půle - 1:7. Další vyložené šance spálili či prováhali Suchomel, Uher,Vojtíšek a Kraus. Utkání ukončila píšťalka rozhodčího minutu před koncem přesně ve chvíli, kdy domácí obránce sestřelil ve vápně zezadu Uhera. A … zželelo se rozhodčímu milých dítek a než karta a penalta proti domácím přišlo předčasné ukončení zápasu.

Hodnocení trenérů: „I přes výrazné vítězství nejsme úplně spokojeni. Chyběla nám větší aktivita a produktivita útočníků. Mužstvo střídá chvilky, při kterých si hráči plní individuální úkoly a kdy hrajeme pěkný kombinační fotbal, s chvílemi, kdy se dopouštíme hrubých pozičních chyb a hrajeme spíše holomajznu. Protože si však hráči na velké hřiště stále ještě zvykají, věříme ,že obraz hry se ještě zlepší.

Branky Kutné Hory: Brůža 5, Suchomel, Foršt. Kutná Hora: Foršt – Kraus, Vaněk, Pavlík, Gygal – Zelenka, Brůža, Culek, Masopust – Vojtíšek, Uher. Střídali: Suchomel, Markup, Dan Berka.

ROMA