Michale, Vrdy jste porazili jen jedna-nula. Byl to těžký zápas? Jak probíhal?

Věděli jsme, že půjde o těžký zápas. Rozhodně jsem čekal těžší utkání než třeba v Paběnicích. Vrdy mají zkušený mančaft, i když k nám přijely bez dvou největších opor – Radima Truksy a Miroslava Patáka. Oba jim řídí hru. Vítězství jedna-nula si hodně vážíme.

Čisté konto na závěr sezony jistě potěší. Jak moc jste si zachytal?

Z čistého konta mám radost, jako vždy. Je to zásluha celého mužstva. Už si ty nuly začínám i počítat. Nejdůležitější jsou však tři body, které získáme. Čisté konto už je jen třešničkou na dortu.

Vrdy také pomýšlí na výhru v soutěži, ale po podzimu jsou hluboko za vámi. Jak vidíte jejich šance na jaře?

Vrdy mají zkušené mužstvo, ale často se nesejdou v úplné sestavě. Paták je občas zraněný a Radim Truksa má kolikrát souběh utkání s Čáslaví, kde je hlavní trenér. Vrdy bych nechtěl nijak podcenit, ale myslím si, že jejich ztráta na první příčku je vysoká. To už je podle mě hodně, ale stát se ještě může cokoliv. Okresní přebor je nevyzpytatelnou soutěží.

Jak proběhla rozlučka po vyhraném podzimu?

Rozlučka byla v klubovně na hřišti. Řekli jsme si další cíle a na čem bychom měli zapracovat. Stmelili jsme partu a co vám budu povídat, jeli jsme až do rána. (smích)

Bavili jste se o zimní přípravě? Jak bude v Hlízově probíhat?

Konkrétní termín začátku přípravy jsme si ještě neřekli. Očekávám, že začneme začátkem února. Já možná déle. Přeci jen toho nepotřebuji tolik naběhávat. (smích) Budeme trénovat dvakrát v týdnu, plus nějaký přátelský zápas. I teď po sezoně budeme jednou týdně chodit na umělou trávu.