„Živanice jsou těžkým soupeřem, ale poučili jsme se z pohárového utkání," zdůraznil trenér Čáslavi Radim Truksa a hodnotil střetnutí: „Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, což se nám povedlo. Hned po pěti minutách jsme měli velkou šanci, kdy Kuba Vančura trefil hlavou břevno. Škoda, že nám to tam nespadlo. To by byl perfektní start do zápasu. Hráli jsme sice aktivně, ale Živanice se vymanily z tlaku, dostaly se ke standardní situaci, kterou tečovanou střelou do protipohybu Kubáta využily. To nás zbrzdilo."

Na gól hostí z 18. minuty odpověděl ve 35. minutě Vančura a srovnal na 1:1. „Pomohli jsme si také standardkou. Kuba Vančura to trefil nádherně z pětadvaceti metrů přes zeď. V prvním poločase jsme měli vytěžit více, byli jsme lepší," uvědomil si Truksa a pokračoval: „Druhý poločas byl vyrovnaný, Živanice se zvedly a byly daleko nepříjemnější. Hosté dobře kombinovali, ale žádné šance už nepřišly. Bod je pro oba celky zasloužený. To, že jsme dnes nezvládli penalty, ani nebudu komentovat. To je zkrátka o štěstí. Dneska jsme bod navíc neudělali, uděláme ho třeba příště."

FK Čáslav – Sokol Živanice 1:2 pk (1:1-2:4)Branky: 35. Vančura – 18. vlastní (Špičák). Rozhodčí: Vrchota – Hrkal, Babka. ŽK: Kunášek, Vebr, M. Frejlach – Ferčák. Diváci: 205.

Čáslav: Kubát – Jeníček, Růžička, Vebr, Vančura, Kunášek, Váňa (52. Strnad), Špičák, Král (80. D. Dastych), Bodlák, Hannich (80. M. Frejlach). Trenéři Jiří Antoš a Radim Truksa.

Živanice: Volšík – Norek, Ferčák, Herzán, Gorol (80. O. Ujec), Janecký (75. Kakrda), Novák, Polák, M. Ujec, Petrus, Motyčka. Trenér Milan Ujec.