Obě strany mají však na celou situaci rozdílný názor. „Hosté odstoupili přibližně ve 20. minutě poté, co v 17. minutě obdržel červenou kartu za protesty na rozhodčího hostující kapitán Ondřej Sixta," popisoval celou situaci Dušan Roubíček předseda chotusického oddílu a zároveň předseda Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře a pokračoval: „Přitom rozhodčí Zdeněk Grund odpískal pro Potěhy faul. Hráč Sixta s ním diskutoval, dostal žlutou kartu a poté, co diskuse neustala, padla druhá žlutá karta. Následně se začalo hrát a po pár minutách se najednou vedoucí mužstva hostí s jejich hráčem usmyslili, že odstoupí ze hřiště. Nikomu nic neřekli. Sudí je vyzýval, aby se na hřiště vrátili a pokračovali ve hře, ale nereagovali na to."

Právě vyloučený kapitán Potěh Ondřej Sixta vysvětlil důvod odstoupení svého týmu jinak: „Odstoupili jsme pro zranění hráče, protože jsme nastoupili v devíti a ještě před tím jsem dostal červenou kartu. Utkání bylo tendenčně řízené. Během pěti minut jsme dostali čtyři žluté karty a mně dal dvě žluté karty za výrok: „Kdo jiný si má na výroky rozhodčího stěžovat než kapitán?"."

Podle Sixty žádná nadávka na stranu sudího nepadla. „Nic nesportovního ani sprostého jsem mu neřekl. To bychom si ani v devíti nedovolili, protože jsme čekali, že tam dostaneme deset gólů," přiznal vyloučený a ještě jednou zdůraznil: „Tři minuty od červené karty se hrálo, ale pak se nám zranil hráč."

O osudu zápasu bude ve středu nejdříve rozhodovat sportovně-technická komise, která zřejmě předá utkání i disciplinární komisi.