Zatímco vedoucí Jirny o licenci vůbec nepožádaly, tak o bod druhé Zápy ano. Na rozdíl od třetího Žižkova, který ztrácí další dva body, ale neuspěly, a to ani v odvolacím řízení. V Zápech se v průběhu úspěšného jara nechalo vedení klubu slyšet, že by si druhou nejvyšší soutěž chtělo zkusit, a to i za cenu stěhování například na Xaverov. Jednou z hlavních překážek totiž bylo svými rozměry nevyhovující hřiště. K přesunu ale nakonec nedojde.

Fotbalová asociace ČR zveřejnila výsledky licenčního řízení den před derniérou soutěže, jejíž závěr tak zřejmě přijde o větší drama. Jirny se představí na půdě třináctého Benešova, Zápy doma přivítají osmý Písek. Žižkov nastoupí na půdě tachovského nováčka, jenž figuruje na dvanácté příčce. Všechna utkání se hrají v sobotu od 17 hodin.

Ze zbylých středočeských klubů získala Mladá Boleslav jako jeden z osmi nejvyšší typ licence „gold", opravňující ke startu také v soutěžích organizovaných UEFA. Příbrami byla udělena licence „silver", nezbytná pro účast v nejvyšší domácí soutěži. Mezi účastníky FNL uspěla Vlašim v rámci odvolacího řízení a je držitelem licence „bronze".