Zásmuky přišly o domácí neporazitelnost. Podlehly soupeři, který měl od úvodního hvizdu herní převahu a jeho vítězství je zasloužené.

První poločas nepřinesl nic podstatného. Častěji byli na opačné polovině hřiště hosté, nebezpečí domácí brance hrozilo z velkého počtu standardních situací. Zůstalo ale jen u hrozeb, Kopřiva nemusel řešit vážnější situaci. Na druhé straně mohl Potměšila ohrozit hlavou Melich, výsledek jeho snažení byl chabý. Čáslav převahu vyjádřila po přestávce, když úvodní nápor korunoval, jak se nakonec ukázalo vítěznou brankou po centru z pravé strany J. Holík.

Obdržená branka domácí stroj zadřela, Zásmuky byly pod tlakem, příliš přihrávek končilo na kopačkách soupeře. Teprve v závěru utkání daly Zásmuky o sobě vědět, víc než zablokovanou Karglovu střelu z náporu nevytěžily a s vysokými centry do pokutového území si poradil čáslavský gólman.

„Jedna střela na branku je málo a soupeř nám dnes víc nedovolil. Čáslav byla o tu jednu branku určitě lepší a zvítězila zaslouženě,“ řekl k první domácí porážce vedoucí mužstva Zásmuk Tomáš Švach.

„Chybí nám ofenzivní hráči, proto naše hra dopředu není tak kvalitní jako hra zpátky. Tam nám to funguje dobře, dostáváme málo branek. Potom stačí i ten jeden vstřelený gól. O postupu nemluvíme, ale určitě chceme hrát nahoře. Máme na to mužstvo i tréninkové podmínky a hlavně kluci sami chtějí, což je vidět na tréninkové účasti. A myslím si, že náš předváděný fotbal má na I. A třídu smysl,“ řekl po utkání trenér Čáslavi B Jiří Antoš.

Zásmuky – Čáslav B 0:1 (0:0)

Branka: 52. J. Holík. Rozhodčí: Brejník. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Zásmuky: Kopřiva – Kotek, Hanuš, Mareček (62. Lanc), Čapek – Pechar, Melich, Bečvařík, Benda (79. A. Durňák) – Kargl, Černý (46. Špitálník). Čáslav B: Potměšil – Schut, Váňa, Vít, Svoboda – P. Holík – Matoušek (77. Tomíšek) Vondra, Janda, J. Holík – Maxa.

Zdroj: Miloslav Kapic