Zbraslavice – Velim B 4:2 (1:0)

První poločas orámovaly dvě zbraslavické šance, z nichž domácí vytěžili gól. Už v první minutě šel z pravé strany sám na M. Hlavatého domácí Šindelář, balon ale napálil do brankářovy hrudě. Šindelář byl úspěšnější až ve 44. minutě, když do brány uklidil přízemní centr Hlavy – 1:0.

Druhý poločas začaly Zbraslavice náporem. M. Veselý otřel svou střelu o tyč. V 52. minutě bylo u domácích veseleji: Hlavův rohový kop propadl ke Krulišovi a ten se nemýlil – 1:0. Jenže za sedm minut domácí opět zpozorněli, když Sabó překonal z trestného kopu Havlíčka – 2:1.

Po hodině hry měl gól na hlavě Šindelář, ale blýskl se brankář Hlavatý. Zato na 66. minutu by nejraději zapomněl, když si srazil do vlastní brány rohový kop Hlavy – 3:1. V závěru zápasu si domácí kontrolovali vítězství a obě mužstva přidala po brance. Nejprve na 4:1 zvýšil R. Truksa střelou přes zeď, pak snížil na konečných 4:2 velimský J. Hlavatý.

Zdeněk Knap už mluví o posilách

„Pro nás to bylo důležité utkání, i když hrajeme na jaře dobře a skončíme do druhé místa v jarní tabulce,“ pochlubil se zbraslavický trenér Zdeněk Knap. „Soutěž je tak vyrovnaná, že jsme hráli o potřebné tři body. Pro nás to bylo něco jako finále v Jihoafrické republice a jsme rádi, že jsme vyhráli. Po celé utkání jsme kontrolovali hru a byli jsme lepší,“ netajil se.

„Jsme stoprocentně zachráněni,“ oddychl se před posledním kolem Knap. Dobré jaro ukázalo, že mužstvo může v příští sezoně hrát o jiné příčky. „Jestli nám vydrží posílení, tak můžeme hrát jinde. Budeme také jednat s hráči. Brankář nás straší, že chce dělat jen politiku. Já mu to nedoporučuji, protože politika je špinavější než fotbal. Mohlo by ho to jednou mrzet, protože je docela mladý,“ smál se kouč.

Zdeněk Knap dokonce uveřejnil i jména, které by v rámci letní pauzy chtěl do týmu přivést: „Připravujeme nějaké posílení. Chceme zpátky Milana Černohlávka, který je v Nymburce. Máme zájem o Jouzu ze Zruče a útočníka Havránka, který ve Zbraslavicích kdysi hrál, je z Uhlířských Janovice a hraje v Radimi.“

Branky: 44. Šindelář, 52. Kruliš, 66. Hlava, 78. R. Truksa – 59. Sabó, 89. J. Hlavatý. Rozhodčí: P. Svoboda – Kolman, Švejda. ŽK: Jelínek, Memba, Hájek (vš. Velim). Diváci: 100.

Zbraslavice: Havlíček – Jursík, Semerád, Herčík, Kruliš – Hlava (77. A. Volenec), M. Veselý, K. Truksa, Dubják – R. Truksa (79. Švejda), Šindelář. Trenér Zdeněk Knap. Velim B: M. Hlavatý – Kyncl, Jelínek, Sabó, Memba (62. Kostka) – Zajíc (84. Kosina), Hájek, Kohoutek, Vokřál – J. Hlavatý, Sixta. Trenér Jiří Ptáček.