Zbraslavice – Zbýšov 2:2 (0:1)

Utkání mělo dva střelce. Zbýšovského Valdmana a zbraslavického Švejdu. Po jejich trefách se týmy rozešly smírně.

Zbraslavický předseda klubu Lubomír Tvrdík věří, že o „mistráku“ to bude lepší: „První poločas skončil z našeho pohledu 0:1 a po přestávce jsme prohrávali dokonce o dvě branky. Dneska nám to nešlo. Doufám, že mistrovské utkání dopadne daleko lépe.“

„První gól dal Zbýšov po chybě našeho brankáře, který si hrál s balonem v šestnáctce. Druhý padl na začátku druhé půle po rohovém kopu Babáka. V průběhu druhé půle hráli Zbýšovští o deseti a my nemohli proměnit šance. Nakonec se nám to přeci jen povedlo, když se dvakrát trefil Švejda,“ popsal zbytek zápasu zbraslavický Tvrdík.

Na druhé straně si generálku pochvaloval trenér Zbýšova Miroslav Voplakal: „Utkání bylo pro nás kladné. Vedli jsme 2:0 a po zbytečném vyloučení Pavla Vébra, kdy jsme přes půl hodiny hráli v oslabení, jsme ztratili vedení v posledních osmi minutách. Odešli jsme i fyzicky.“

Zbýšovu se ale dařilo, to je výstraha pro Kaňk, který zajíždí v prvním jarním kole právě na jejich půdu. „Hra i výsledek byly z našeho pohledu skvělé. Měli jsme tři vyložené šance a pan Kracík nám neodpískal penaltu. Zbraslavice se dostaly do šancí jen na konci,“ říkal Voplakal.

Za co vlastně dostal Vébr v přátelském utkání červenou kartu? „Jako stoper šel do souboje a hráč si to hodil kolem něj. V přátelském utkání se tohle nedělá, hráč se měl poslat na lavičku a ne vylučovat,“ odpověděl trenér Zbýšova.

Zbraslavice mají jasný cíl: Záchranu!

Zimní část se podle předsedy Tvrdíka Zbraslavicím vyvedla. „S přípravou jsme spokojení,“ říkal Lubomír Tvrdík, „Hráči chodili na tréninky svědomitě. Přípravné zápasy jsme tentokrát volili s týmy z nižší soutěže, aby hráči dostali chuť. Do jarní části jdeme s tím, že se chceme zachránit.“ Utkání 14. kola I. B třídy sk. D sehrají jedenácté Zbraslavice v sobotu doma od 15 hodin proti třinácté Ratboři.

Branky: Švejda 2 – Valdman 2.

Zbraslavice: Potměšil – J. Rada, Semerád, Herčík, A. Volenec – Hlava, K. Truksa, M. Veselý, J. Veselý – Chadraba, R. Truksa. Střídali: Kakáček, Švejda. Trenér Jan Jursík.

Zbýšov: Kozelka – Horvát, Vébr, Junek, Fiedler – Vavřička, Výborná, Babák, Jukl – Valdman, Šemík. Střídali: Kolář, Hybler, Tvrdý. Trenér Miroslav Voplakal.