Vrdy mají sedmnáct bodů a rádi by podzim zaokrouhlily na dvacet. „Budeme se snažit doma vyhrát, protože hrajeme s týmem ze spodu tabulky. Neměli bychom ztrácet body, pokud se chceme v okresním přeboru udržet," zdůraznil trenér Vrdů Karel Truksa a pohovořil o síle soupeře: „Zbýšov má bojovníky, na které se vždy špatně hraje. Když přečkají tlak nebo dají první gól, tak se zatáhnou a špatně se vyrovnává. Základ je nedostat branku a skórovat jako první, aby Zbýšov musel otevřít hru. Do otevřené obrany se jim hraje lépe."

Deváté místo asi není to, co by ve Vrdech chtěli hrát. „Za celý podzim jsme nehráli ani jednou ve stejné sestavě jako v předchozím utkání. Nebude tomu jinak ani tentokrát," litoval Truksa a pokračoval: „Otazník visí nad Patrikem Růžičkou, který si asi naštípnul palec v utkání dorostu. Nevím, kdo přijde a nepřijde, klasický okresní přebor."

„Podzim hodnotím spíše záporně," navázal Truksa, „Vše začalo už nepovedenou letní přípravou, kdy byl tenhle hráč zraněný a tamten nemohl. Tréninková morálka, která byla na jaře, šla dolů. Posledních čtrnáct dní už netrénujeme. Scházíme se ve třech lidech. Já a dva hráči. Další podstatnou věcí je absence Radima Truksy. Ať je to, jak je to, Radim je hráč, který dokáže kluky zvednout a zápas rozhodnout."

Nemám na to nervy, přiznal Karel Ašenbrener

S jakým cílem jedou do Vrdů fotbalisté Zbýšova? „Sám nevím," odpověděl hned na úvod trenér Zbýšova Karel Ašenbrener a přidal: „Venku nedáváme góly. Jsme neschopní. Nescházíme se a hráči nemají zodpovědnost. Sestavu lepíme teprve v sobotu dopoledne. Rádi bychom však ve Vrdech neprohráli."

Zbýšov měl na začátku podzimu ambice, chtěl hrát nahoře a první tři kola mu vyšly. Pak však Ašenbrenerův tým nasbíral během podzimu sedm porážek. „Začátek byl povedený. V klubu panovalo nadšení a měnil se výbor, takže se vše zamotalo. Někteří kluci mají složité zaměstnání a někdy dělají i o víkendech. Když mi přišlo patnáct lidí, tak se někteří urazili, že musí střídat. Mužstvo je hodně nedisciplinované, máme hodně červených a žlutých karet. Na rozhodčího jsou hráči jak psi, i když jim říkám, že rozhodčí za nás gól nedá," zlobil se kouč Zbýšova.

Soupeře nastudovaného hostující trenér nemá: „Vrdy jsem moc nesledoval, ale slyšel jsem, že předělávají tým. Mají mladé a běhavé kluky. My máme mančaft na některých místech až přestárlý. Potřebovali bychom střelce Valdmana, který je náš. Kdyby hrál za nás, tak máme minimálně o deset bodů víc. Zda se v zimě vrátí, není vůbec jisté. Těžko se mu bude chtít do tohoto srabu. Já osobně po posledním zápase ve Vrdech končím. Už o to nemám zájem. Nemám nervy na to, abych se díval na to, jak nás je málo. V Malešově jsem vystřídal hráče, druhý se zranil a my jsme dohrávali v devíti lidech. S béčkem jede čtrnáct lidí a mně nepřijdou kluci na zápas."

Na utkání zve sportovní redaktor Michal Pavlík:„Ve Zbýšově je evidentně něco špatně. Mužstvu se nedaří, trenér odchází. Venku hrál Zbýšov pět utkání a čtyři poslední duely ani neskóroval. Naposledy dali Zbýšovští gól na hřišti soupeře ve 2. kole, kdy vyhráli 2:1 na penalty v Lorci. Tipuji, že si Vrdy s chutí zastřílí a Jirka Luňáček dá hattrick. Zápas skončí 5:1, není přece možné, aby Zbýšov znovu venku neskóroval."