„Uhráli jsme 19 bodů, což bylo v plánech naše podzimní cílené minimum. Postavení v tabulce nám stále dává šanci umístit se v bezpečné první půlce. Z pohledu našich kolísavých výkonů je však k větší spokojenosti daleko,“ uvedl trenér Zdeněk Buřič.

Z volejbalového utkání první ligy mužů Kolín  - Blue Ostrava (0:3)
Volejbalisté Kolína překvapili lídra. Červinka vyčníval na netradičním postu

Který zápas byl z vaší strany nejpovedenější a naopak?

Nejvíce se nám herně i výsledkově podařil domácí zápas s Paběnicemi, který jsme vyhráli 8:1. Z výkonnostně horších bychom mohli vybírat, ale za asi nejhorší beru vysokou porážku 2:7 od Jíkve na domácím hřišti, kdy jsme od první minuty až do konce hráli špatně.

V rámci soutěže jste odehráli čtyři derby. Jak jste si v nich vedli a jak jste spokojeni s těmito zápasy, které jsou vždy víc sledované?

S Býchory to byl zápas dvou rozdílných poločasů s otočením v náš prospěch po skvělé bojovnosti v druhé půli a potřebné dávce štěstí. Plaňany jsme vzhledem k počtu gólových šancí zaslouženě porazili. V Jestřabí Lhotě jsme si nechali v závěru utéct bod, který by se do tabulky hodil. Z Velimi počítáme zbytečně vysokou porážku, přestože jsme podle mě nepodali až tak špatný výkon.

Prohlédněte si fotogalerii z okresního derby Pečky - Plaňany

Kde vás celkově nejvíc tlačila bota?

Naše výsledky a skóre vypovídají o celkové nevyrovnanosti. Buď nám utekl začátek zápasu a pak jsme lepší výsledek doháněli, nebo jsme naopak měli skvělé vstupy, a přesto dokázali zápas ztratit. Je až k nevíře, kolikrát se nám to stalo. Celý podzim jsme se trápili herními výpadky, kdy jsme v krátkém úseku opakovaně dostávali dvě a více branek. Nezvykle mnoho bylo v našich zápasech individuálních chyb.

Hodně trenérů napříč soutěžemi si stěžuje, že tréninková morálka nebyla valná. Je to i váš případ?

Budu patřit k těm trenérům, kteří si postěžují na slabou tréninkovou účast. Jen malý počet hráčů by přesáhl padesát procent účasti. U hráčů mi chybí ctižádost na sobě individuálně pracovat a udržovat se, stejně jako odpovědnost ke kolektivu. S takovou morálkou se můžeme sotva zlepšovat.

Z hokejového utkání Krajské ligy Žabonosy - Poděbrady (3:5)
Krajská liga: Žabonosy povolily Poděbradům v poslední třetině velký obrat

Plánujete posílit kádr?

Jmen na papíře je vždy před startem soutěže dost, ale ty pak rychle ubývají. Když je třeba, můžeme si alespoň vypomoct hráči z dorostu, z tohoto pohledu si nemusíme naříkat. Chtěl bych i dávat více šancí vlastním mladým hráčům, ovšem v zápasech musí ukázat správný přístup a musí zvládat základní věci. V otázce dostatečné kvality pro tuto soutěž někdy postrádáme potřebné schopnosti, zkušený hráč by se nám v tomto ohledu do bojů o udržení hodil.

Kdy začnete se zimní přípravou a co bude její náplní?

Plánuji od ledna začít s volným tréninkem a najet co nejdříve na pravidelnou docházku. Hráči by si měli uvědomit, že nás čeká složitá jarní část sezony a podle toho k přípravě správně přistoupit. V únoru se zúčastníme krátkého soustředění a do prvního mistrovského zápasu chceme sehrát přibližně čtyři utkání.

Z utkání BC Kolín - Slavia Praha (85:75).