Zenit Čáslav – Rapid Liberec 2:4 (2:1)

Vstup do utkání měli Čáslavští mladší dorostenci jako z říše pohádek. První akci zakončil Brunclík střelou do šibenice hostující branky, když z vápna napálil odražený míč levačkou naprosto bezchybně. V 8. minutě bylo ještě veseleji – Goliášův trestný kop poslal sice jen do břevna Ryšán, ale pohotovou dorážkou zvýšil na 2:0 Dospěl. Stejný hráč mohl ještě zvýšit, ale netrefil odkrytou bránu po akci Mlynky. Hosté přebrali aktivitu ve druhé části první půle a po několika nadějných situacích se trefili až po střele ze střední vzdálenosti. Do kabin se šlo za stavu 2:1 pro domácí.

Druhý poločas začala pro domácí hrůzná šestiminutovka. Během ní totiž inkasovali tři branky a znehodnotili si svůj vlastní výkon. Nejprve hrubě chyboval gólman, kterému za záda zapadl nepovedený centr. O minutu později přešel přes čáslavskou levou stranu hráč Rapidu a šikovně překonal gólmana. Zcela zdeptanému čáslavskému týmu zasadil ránu další průnik, tentokrát středem, a čtvrtý gól v jejich síti. Poté se sice Čáslavští vzpamatovali a dokázali soupeře zatlačit. Vypracovali si několik velmi nadějných situací, ale střelecky se již neprosadili.

„Rozhodla naše vlastní nezodpovědnost,“ hodnotil utkání trenér Václav Vondra: „Přitom jsme utkání rozehráli perfektně. Dali jsme dva góly, mohli přidat třetí. Soupeř sice získal převahu v první půli, snížil ale po střele z dálky, do vápna jsme ho moc nepouštěli. Jenže to, co jsme předvedli v úvodu druhého poločasu, byla katastrofa. Chyby sice k fotbalu patří, jenže tady jich bylo moc. Po obdržených brankách jsme se sice vzpamatovali, ale přes šance jsme se brankově neprosadili. Zklamán jsem zejména z výkonu starších hráčů, ti zřejmě necítí zodpovědnost za tým. Když se daří, tak hrají, jakmile to ale nejde, spadnou do podprůměru. A přitom by to měli být oni, kdo tým povzbudí a individuálními výkony zvednou.“

Branky Čáslavi: 3. Brunclík, 8. Dospěl. Čáslav: M. Výborný II – Jurka (40. Rolenec), Hejný, Pipek, Strnad – Mlynka, Brunclík, R. Goliáš (70. Bilinkiewicz), Dospěl (40. J. Goliaš) – Ryšán (55. Smutný), Kalányos. Trenér Václav Vondra.

VÁCLAV VONDRA