Pardubice B – Zenit Čáslav 2:2 (2:1)

Utkání začalo ve svižném tempu a hned první výraznější šance skončila brankou. Zikmunda se šikovně protáhl do vápna a sám před brankářem nezištně přihrál Špičákovi – 0:1. I druhá šance patřila hostům – po hezké kombinaci zakončoval Žiak,ale obránci střelu zblokovali. Ve 22. min. poprvé zahrozili domácí a bohužel i jejich první šance skončila v síti. Po zpětné přihrávce střílel Kučera a Výborný se jen ohlédl – 1:1. A za minutu Pardubice skóre otočili – zbytečná chyba Zadiny, rychlá akce, přihrávka „pod sebe“ a nechytatelná střela Baudyše – 2:1. Hosté se sice rychle snažili o vyrovnání, ale bez úspěchu.

Druhá půle začala opět snahou Čáslavi, ale fotbalověji působili domácí. Ti si až na náznaky šanci nepřipravili a tak přišel trest. V nastavení poslal trestný kop do vápna gólman T. Výborný, odhlavičkovaný míč napálil Zadina a Karel Hejný ho tečoval do sítě – 1:1. V tu dobu hráli na hrotu místo vystřídavších útočníků oba stopeři.

„Vyrovnat v poslední minutě nastavení je štěstí,“ přiznal trenér Václav Vondra a zhodnotil utkání: „My měli problémy se sestavou, dlouhodobě mimo je Král a Altmann, sádru od minulého kola má M. Výborný a alergie nepustila do hry ani Pipka. Zaskočit tak musel Karel Hejný, který spolu se Zadinou a Špičákem nastoupil v sobotu za béčko.

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale stejně jako minule minutový výpadek, který jsme zaplatili dvěma brankami. Kluci to nezabalili a utkání odbojovali. Bod je pro nás náplastí na minulé nepovedené utkání. Měli jsme trochu obavy z vynikající formy Pardubic, ale konec dobrý všechno dobré,“ dodal Vondra.

Branky: 22. Kučera, 23. Baudy – 7. Špičák, 90.(+2) P. Hejný. Čáslav: Výborný – Vajgl, K. Hejný, Votava, Ditrich – Veselý, Zadina, Zikmunda, Žiak (78. Mlynka) – Špičák (70. Goliáš), Ryšán (82. P. Hejný). Trenér Václav Vondra.


Pardubice B – Zenit Čáslav 4:1 (1:0)

„První poločas byl naprosto vyrovnaný, bohužel my svou stoprocentní šanci neproměnili (samostatný nájezd Strnada) a soupeř v závěru poločasu ano. V úvodu druh půle vyrovnal hlavou Kalányos a vypadalo to nadějně. Jenže domácí přidali a my jim to navíc usnadnili. Po vlastním gólu a zbytečných chybách nám utekli na rozdíl dvou branek. V závěru jsme si vytvořili dvě velké šance, ale protože jsme je nevyužili, přišel zákonitý trest v podobě čtvrté branky, po níž následoval konečný hvizd sudího,“ shrnul utkání trenér Jiří Parachin.

Branka Čáslavi: 46. Kalányos. Čáslav: M. Výborný – Strnad (35. Zoufalý), Hejný (40. Doležal), Rolenec, Horyna – J. Goliaš (65. Smutný), R. Goliaš, Brunclík, Bilinkiewicz – Mlynka (48. Kováč), Kalányos. Trenér Jiří Parachin.

VÁCLAV VONDRA