Kutná Hora – Mnichovo Hradiště 5:2 (2:0)

„Zápas byl vyrovnaný,“ začal s hodnocením trenér Sparty Alexander Nagy, „Moc jsme se nedostávali do zakončení. Trvalo nám déle, než jsme se prosadili.“

Ve 32. minutě dala první branku utkání Karafiátová. „Poté jsme soupeře zmáčkli, chtěli jsme přidat druhý gól, abychom odskočili a měli klid. To se povedlo! Po rohovém kopu a následné skrumáži, ve které se nejlépe orientovala Vaníčková a dala na 2:0,“ popisoval Nagy.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že si to pohlídáme a případně zvýšíme na 3:0, což se nám moc nepovedlo,“ upozornil trenér. Sparťanky si nechali náskok sebrat. „Soupeř se hodně tlačil dopředu a v 67. a 75. minutě se mu podařilo vyrovnat na 2:2. Dvakrát se trefila Němcová,“ doplnil Nagy.

Šance byly poté na obou stranách, vypadalo to, že zápas skončí nerozhodně, ale… „Nám se podařilo v 82. a 84. minutě utéct na 4:2 po dvou brankách Buchtové. Zápas byl rozhodnutý. Skóre završila Karafiátová v 92. minutě,“ oddychl si Alexander Nagy.

Branky: 32. a 90.(+2) Karafiátová, 38. Vaníčková, 82. a 84. Buchtová – 67. a 75. Němcová. Rozhodčí: Kratochvíl – Pařez, Hájek. Kutná Hora: Růžičková - Strnadová, Olivová, Viktorová (75. Jiříková), T. Prchalová - Vašková, Buchtová, Vaníčková, Vavřičková (82. Forštová) - Karafiátová, A. Prchalová. Trenér Alexandr Nagy.

Michal Pavlík

Čáslav – Tuklaty 1:0 (0:0)

Mužstvo Čechie působilo naoko fotbalovějším dojmem, přičemž jejich akce končily pouze na velkém vápně a do vyložené šance se za celý zápas nedostaly. „Koncepce naší hry, byla zaměřena na posílení záložní řady, neboť po odchodu Buřvalové (zahraniční pracovní stáž) nemáme momentálně hráčku, která by dala středu pole rozehrávku, podržení míče a fotbalovost. Žel bohu naše mužstvo nemá momentálně typ takové hráčky, a protože ani zkušené hráčky jako Danešová a po delším zranění Horálková se stále „hledají“, je to na hře mužstva vidět,“ uvedl trenér domácích Jindřich Vaněček.

Snaha o vítězství zřejmě svazovala nohy domácím hráčkám a jen díky jejich zbytečné nervozitě před domácím publikem, umožňovaly soupeřkám mít častěji míč na svých kopačkách. Do vedení však šly domácí hráčky, které se přece jenom ve druhém poločase osmělily a připravily si více gólových příležitostí. Branka padla po úniku Danešové a následném centru před branku, kde si dezorientované hostující hráčky vstřelily vlastní gól - 1:0.

„Jsme rádi za výsledek, ze hry už tak nadšeni nejsme, s kolegou nechápeme, proč naše děvčata nepředvedou to, co v tréninku. Ale věříme, že to vše přijde. Nakonec umístění po podzimu na pátém místě a zisk 15 bodů není náhodné a hovoří za vše, chceme všem děvčatům za výkony ve všech utkáních tímto poděkovat,“ dodal trenér Ivo Ducheček.

Branka: vlastní. Rozhodčí: Jansa. Diváci: 60. Čáslav: K. Veselá I – Culková, K. Veselá II, Havlíčková (50. Podhorová) – Pešoutová, T. Jiroušková - Brandejská, Krasnayová, Danešová – Horálková (80. Štěpánová), Truhlářová. Trenéři Ducheček a Vaněček.

(vd)

Uhlířské Janovice – Hradištko 2:9 (1:3)

Zápas měl jednoznačný průběh a uhlířky vysoko prohrály. Za domácí ještě stačila na 1:1 vyrovnat v 15. minutě Melcherová, ale pak už se sypal do uhlířskojanovické brány jeden gól za druhý. Druhou branku uhlířek vsítila za stavu 1:7 Bílková.

„Co k tomu říct?“ hledala slova uhlířka Marie Bílková. „Polovina gólů byla laciných, zbytečných,“ litovala rozdílu ve skóre. Uhlířky dokázaly reagovat na vedoucí gól Hradištka, ale hlavně ve 2. poločase zaostávaly za svým soupeřem. „Prvních 20 minut jsme se snažily, byly jsme vyrovnaným týmem, ale Hradištku se nemůžeme rovnat. Jsou tam fotbalové holky, o úroveň výš,“ uznala kvality soupeře. „S naší fyzičkou takovéto soupeře nemůžeme ubránit, propadaly jsme i v soubojích jedna na jednu. Dnes se opět projevily naše stálé chyby, což bylo dost vidět,“ povzdechla si Marie Bílková.

Branky UJ: 15. Melcherová, 76. Bílková. Rozhodčí: Uher, bez karet. U. Janovice: Prnková – Kutílková, Makalová, Syrovátková, Černá (72. Beranová) – Melcherová, Vedralová, Vinická, Vondráčková – Bílková, Broumová.

Ladislav Brandejský