Zruč dostala direkt tři minuty před koncem

Kutnohorsko – Fotbalová I. B třída skupina D pokračovala o víkendu dvanáctým kolem. Zruč nad Sázavou i Kácov hrály doma.

12.11.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Zručští v sobotním střetnutí podlehli doma Týnci nad Sázavou 0:1. Začátek zápasu se podle zručského trenéra Michala Váni vyvíjel dobře: „Do desáté minuty bylo vidět, kdo hraje doma. Byla jen otázka času, kdy se prosadíme.“ Jenže po deseti minutách Jiskra zhasla a stroj se zadrhnul. „Z naší strany už jsme víc nepředvedli. Za zápas jsme si vypracovali čtyři šance, z nichž tři byly gólové, ale skoro všechny jsme si vytvořili právě v prvních deseti minutách,“ pokrčil rameny Váňa.

Bídný fotbal podle něj předváděli i hosté. „Nicméně Týnec si odvezl tři body,“ litoval domácí kouč. Trest přišel v 87. minutě, kdy se z gólu radoval hostující Vavrek. „Už jsem čekal, že si rozdělíme bod, ale zápas nevyšel nikomu z hráčů,“ dodal Michal Váňa.

Kácov stále na čele soutěže

V neděli hráli i fotbalisté Kácova, kteří jsou na prvním místě skupiny D. Vyzvali tabulkového souseda Mnichovice. Podle domácího trenéra Václava Toupala odehráli jeho svěřenci jeden z nejhezčích zápasů sezony: „Opravdu parádní výkon. Hráli jsme na umělé trávě ve Vlašimi. Oba týmy chtěly hrát fotbal. Zápas si pochvalovali i diváci.“

Kácov byl v prvním poločase více na balonu, ale žádnou vyloženou šanci si domácí nevytvořili. Zatímco hosté měli dvě příležitosti, které nedali. „Ve druhé půli hra se otočila. Dali jsme tyčku a dvě břevna. Hosté chodili do brejků. Hrálo se nahoru a dolů. Čekalo se na první gól,“ řekl Toupal. Domácím se nakonec podařilo vstřelit jedinou branku v zápase, když se v 85. minutě radoval Červeňák.

Kácovský tým se udržel na první příčce a soupeři z Mnichovic odskočil. „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Konec podzimu nám výsledkově nevycházel. Naše výhra stáhla Mnichovice čtyři body pod nás,“ těšilo kácovského kouče.

Zruč n. S. – Týnec n. S. 0:1 (87. Vavrek). Zruč n. S.: Cudlín – Hájek, Z. Louda, Petrů, Jouza, Jelínek, Zeman, Martinák, Šindelář (78. Havel), Kovář (68. Janda), Viktora. Trenér Michal Váňa.

Kácov – Mnichovice 1:0 (85. Červeňák). Kácov: Císař – Skiba, Linhart (80. Zamrzla), Filip (70. Brýl), Vlasák, Cettl, Červeňák, Vobecký (66. Petrů), Habal, Lapáček, J. Toupal (88. Psota). Trenér Václav Toupal.

12.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Čáslavské diváky potěšila Simona Stašová ve hře Skleněný zvěřinec. Foto: Vladimír Havlíček
3

Čáslavské diváky potěšila Simona Stašová ve hře Skleněný zvěřinec

Dopravní značka. Ilustrační snímek.

Dopravní hřiště se dočká rekonstrukce

První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 16. ledna 2018.

Ve středu v Kutnohorském deníku: prvňáci ze ZŠ Zásmuky a Suchdol

Kutnohorsko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které ve školním roce 2017/2018 nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 17. ledna pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ Žehušice a ZŠ Krchleby.

Online rozhovor s trenérkou mažoretek Michaelou Palečkovou

Kutná Hora - Hostem úterního online rozhovoru v Kutnohorském deníku byla trenérka a vedoucí mažoretek Scarlett Kutná Hora Michaela Palečková.