„Důvodem k pořízení nového cisternového automobilu byla zastaralá cisterna z roku 1975, která nedisponuje dostatečnými úložnými prostory pro další nářadí potřebné k likvidaci nejen požárů, ale zejména technických zásahů a dopravních nehod,“ vysvětlil starosta Uhlířských Janovic Petr Barták.

Zmínil také některá zajímavá čísla týkající se nového automobilu – přepraví se v něm šest hasičů, vozidlo pojme čtyři tisíce litrů vody a dvě stě čtyřicet litrů pěnidla.

close Nová cisternová automobilová stříkačka pro dobrovolné hasiče v Uhlířských Janovicích. info Zdroj: archiv města zoom_in

Přestože automobil dorazil už v průběhu března, k žádnému zásahu se ještě nedostal. „Do užívání bude automobil hasičům slavnostně předán 8. června,“ prozradil starosta.

Cisterna byla zatím použita při cvičení složek integrovaného záchranného systému, během něhož se cvičně zasahovalo u havárie autobusu a v současné době je prezentována na výstavě FirEco 2019 v Trenčíně.

Do doby, než bude cisterna předána do aktivního výjezdu, probíhá záběh vozidla a zaškolení strojníků, včetně administrativních úkonů.