Celkem se klání zúčastnilo 22 družstev, 15 družstev mužů a 7 družstev žen. Přijely týmy z míst od Světlé nad Sázavou až po Prahu. Podívat se přišlo také více než 500 diváků, kteří společně se závodníky vytvořili skvělou atmosféru.

„První útok začal po setmění, celkem jich bylo 44, poslední útok skončil tři čtvrtě hodiny po půlnoci,“ popsal starosta SDH Zbraslavice Milan Červinka. Podle jeho slov byly zkušenosti a připravenost týmů na vysoké úrovni.

Startovalo se ze dvou základen, když jeden útok skončil, na druhé základně už se připravovalo. Všichni účastníci si pochvalovali, že šlo o velmi pěknou akci. A jak to nakonec dopadlo?

První příčku v kategorii mužů obsadil SDH Lomec, druhou SDH Zruč nad Sázavou a třetí SDH Rašovice. Následovaly Vrdy, Pertoltice, Křesetice, Potěhy, Chlístovice, domácí Zbraslavice, Hněvkovice, Korutice, Hodkov, Řendějov, Žandov a Světlá nad Sázavou.

V klání žen si nejlépe vedly dámy z SDH Kšely, druhé byly hasičky z Lomce, třetí pak ženské družstvo z Chlístovic. Následovaly Korutice, Hněvkovice, Kořenice a Rašovice.

Noční závody nejsou zdaleka jedinou akcí, kterou zbraslavičtí hasiči pořádají. Krátce před závody připravili například dětský den, kterého se zúčastnilo přes 300 dětí a dospělých. Čekal na ně aquazorbing, devítimetrový skákací hrad plus dalších cca 15 soutěží – opičí dráha, prolézání trubkami, střílení do terčů, přecházení lana, motokáry, zkrátka spousta vyžití a zábavy.

„Každé dítě mělo hrací kartu a po splnění pěti úkolů dostalo limonády, nanuk a buřtíka na opečení,“ dodal Milan Červinka. Na sobotu 14. září se ve Zbraslavicích chystá sedmé kolo Kutnohorské hasičské ligy.