Sbor má oslavy, které byly rozdělené do dvou částí, již za sebou. První část, tedy okrsková soutěž, se konala v květnu. Soutěžila tu družstva mužů i žen. „Z pěti družstev hasičů se na prvním místě umístili domácí, za hasičky zvítězilo družstvo z Drobovic,“ upřesnila jednatelka.

Soutěž obohatilo družstvo Plamínků z nedaleké Třemošnice, které pracuje pod vedením Radima Vašíčka. „Předvedli záchranu medvídka z hořícího domečku,“ popsala.

Druhou částí oslav byla výroční schůze, která se konala ve druhé polovině června. „Sešli se členové našeho sboru, spřátelené sbory z Třemošnice a Ronova nad Doubravou, členové sborů, které patří do našeho okrsku,“ popsala jednatelka s tím, že do okrsku patří sbory z Bratčic, Drobovic, Zehub, Žlebů, Tupadel, Potěh, Schořova a Okřesanče.

Během výroční schůze se připomněla historie sboru, byli oceněni členové sboru, například za příkladnou práci nebo za zásluhy, udělena byla i čestná uznání sboru, okresu Kutná Hora a medaile za příkladnou práci. Odpoledne zakončila volná zábava, která se nesla v přátelské atmosféře.