Družstvo malých hasičů ze Žehušic, které čítá čtrnáct dětí, se může pochlubit novými dresy. Ty byly pořízeny díky penězům, které dospělí hasiči získali ze sběru kovového šrotu.

„Sběr objemného a nebezpečného odpadu bývá v Žehušicích a Bojmanech většinou spojen se sběrem elektroodpadu, který zajišťují dobrovolní hasiči,“ připomněla Michala Mátlová, nová starostka sboru dobrovolných hasičů a vedoucí mladých hasičů.

Místní lidé se podle ní často zbavují i kovového odpadu, který pak hasiči odvážejí k výkupu. „To mají na starost dospělí hasiči, kteří se rozhodli získané peníze investovat do nákupu dresů pro děti. Do té doby měly děti trička, která jsme pro ně vlastnoručně vyráběli batikováním a savováním,“ vysvětlila Mátlová.

Nové dresy děti využijí třeba na soutěžích. V loňském roce se po dvouletém trénování poprvé zúčastnily okresní soutěže. Své síly malí hasiči poměřovali s ostatními družstvy z okolí. V soutěžení se chystají pokračovat také letos. „Protože jsou nadšení ze zkoušení nových věcí, chystáme se letos na branný závod,“ dodala starostka sboru.