Družstva zdolávala trasu dlouhou 2,5 kilometru se šesti stanovišti. „Hasiči stříleli ze vzduchovky, překonávali lano, dělali uzly a prokazovali svoje znalosti v požární ochraně, topografii a zdravovědě,“ připomněla Vondráčková s tím, že náročnost jednotlivých stanovišť se odvíjela od věku hasičů.

Z jedenácti týmů starších žáků si nejlépe vedly hlídky Uhlířských Janovic, které obsadily zlatou i bronzovou příčku. Stříbrní byli hasiči ze Záboří nad Labem A.

V kategorii mladších žáků startovalo čtrnáct hlídek. Nejlépe si opět vedli uhlířskojanovičtí, kteří obsadili 1., 2. i 4. místo. Bronz získalo družstvo ze Svatého Mikuláše.

Nejmladší závodníci ve věku od 3 do 6 let byli na trati v doprovodu vedoucích. Ze zlata a stříbra se i v této kategorii radovali v Uhlířských Janovicích, třetí místo obsadilo Záboří nad Labem.

„Výsledky závodů se přičtou k podzimním štafetám a budeme čekat, jak dopadnou běhy na šedesát metrů překážek, které se konají v neděli 28. dubna v Kutné Hoře a závěrečné požární útoky,“ dodala Vondráčková.

„Jedno velké, možná největší poděkování patří SDH Lomec a všem, kteří se podíleli na organizaci soutěže. Zázemí bylo připravené na jedničku,“ uzavřela.