Dva urostlí borci překonávali statečně překážky na dráze v jednodílných dámských plavkách. Další se oblékli do slušivých modelů jejich babiček. Paruky různých barev byly tou pravou třešničkou na dortu.

„I v přestrojení se mi běželo výborně, jen mě ty plavky v určitých místech škrtily. Když běháme na závodech jako holky, tak vždycky vyhrajeme, protože za převlek se ubírají vteřiny,“ liboval si David Veselý, který si v ženském kostýmu nechává říkat Švédka z Tyrol.

Soutěžilo se ve dvou kolech. S dolnobučiskými dobrovolnými hasiči změřily síly týmy ze Zbyslavi, Bílého Podolí a Starkoče. První místo vybojovaly právě „krasavice“ s chlupatými lýtky. Druzí skončili soutěžící ze Starkoče. Třetí místo patřilo Zbyslavi a poslední příčka zbyla na tým Bílého Podolí.

Soutěžní družstvo dětí zbyslavského sboru sice soupeře nemělo, ale za svůj skvělý výkon od pořadatelů získalo dva dorty. Maskot soutěže - dráček Soptík - si s těmi nejmenšími hrál a také soutěžící pořádně povzbuzoval.

Přítomným zpestřili program profesionální hasiči ze stanice Čáslav, kteří přijeli ukázat dva cisternové vozy. „Dohodli jsme se s velitelem pořádajícího sboru, že přijedeme široké veřejnosti ukázat naši techniku, protože i hasiči dělají preventivní výchovnou činnost, když zrovna nehoří,“ konstatoval velitel družstva profesionálních hasičů Pavel Říha.

Irena Brandejská