Po loňských peripetiích, kdy se kvůli dešti a rozbahněnému tréninkovému hřišti fotbalistů závod přesunul narychlo na základnu dobrovolných hasičů, zjistili pořadatelé, že tato lokalita má spoustu výhod. Konkrétně skvělé zázemí jak pro závodníky a doprovod, tak možnost bohaté nabídky občerstvení nebo úkrytu před deštěm. I když byl poslední důvod při letošním slunečném počasí nepodstatný, základna se stala dějištěm letošního závodu.

Svatováclavské slavnosti na Palackého náměstí v Kutné Hoře.
Sobota v Kutné Hoře bude patřit jubilejním třicátým Svatováclavským slavnostem

Na startovní čáru se postavilo celkem 159 závodníku a závodnic, přičemž nejmladším byli tři roky a nejstarší byli limitováni hranicí patnáct let. Startovní pole bylo rozděleno do kategorií mladší a starší přípravka, mladší a starší dívky a stejně tak byli rozděleni chlapci. Ve starších chlapcích jednoznačně dominovali domácí závodníci. Pro bronz si doběhl Stanislav Procházka, stříbro získal Matěj Mašek a zlato vybojoval úřadující mistr České republiky ve své věkové kategorii Pavel Bílek. Díky sponzorům si nakonec odnesl upomínkovou medaili a věcnou cenu každý ze závodníků.

Stanislav a Petr Jechovi patřili mezi dlouholeté funkcionáře dobrovolných hasičů v Uhlířských Janovicích. Oba byli držitelé nejvyššího hasičského ocenění, Řádu svatého Floriána.