Jelikož Jindřichův Hradec remizoval v Klatovech 2:2, bylo nedělní vítězství smutné. „Při výsledku Jindřichova Hradce je mi líto, že to takto dopadlo, protože kluci šli herně nahoru. Za tu dobu, co jsem tady, tak jsme doma neztratili bod,“ zdůraznil trenér Sršňů Milan Kraučuk a navázal: „Na druhou stranu jsme venku udělali pouze jeden bod.“ Trenéra samozřejmě sestup mrzí. „Mrzí mě to, že se soutěž neudržela. Je to takové rozpolcené. Doma to bylo dobrý, venku špatný. Klukům nemůžu upřít snahu, diváci také fandili,“ ví Kraučuk.

V kuloárech se mluví, že je dost možné, že by diváci mohli i příští rok chodit v Kutné Hoře na II. ligu. „Určitě si myslím, že by Kutná Hora měla tu druhou ligu hrát. Diváci tu mají chuť po hokeji, ale to záleží na jiných okolnostech. Bylo by potřeba doplnit mužstvo a už od května pracovat na přípravě,“ zapřemýšlel Milan Kraučuk.

„My jsme si před utkáním řekli, že budeme hrát až do konce a chtěli jsme divákům dokázat, že na to máme,“ řekl k utkání Kraučuk a pokračoval: „Co se týče začátku, tak ten byl křečovitý. Poté jsme se z toho dostali a kluky jsme motivovali. Oni chtěli utkání vyhrát.“

Sršni zaspali v úvodu druhé třetiny, kdy nechali Vlky vyrovnat. „To se hokeji stává. Naštěstí jsme soupeře včas zastavili,“ oddychl si Kraučuk. „Důležité bylo, že jsme zvládli i přesilové hry. Jediné, co mě mrzí, jsou ta zbytečná vyloučení, kdy jsme soupeři dávali šanci vrátit se do hry,“ upřesnil trenér.

Sršně čeká ve středu poslední utkání s Řisuty. „Jde o prestiž, o hokej a Řisuty prostě chceme porazit,“ zakončil Kraučuk.

„My jsme přijeli s juniorama,“ uvedl po utkání vedoucí mužstva Josef Březina a blíže vysvětlil: „Čeká nás play-off, takže klíčoví hráči dostali volno a mladí potřebují hrát.“ „Hráli jsme celkem slušné utkání vzhledem k sestavě. Bohužel nám nevyšel ten taktický tah s odvoláním brankáře, což potvrdilo vítězství domácích,“ uvedl Březina.

Jaké jsou cíle Jablonce pro play-off? „Chceme postoupit co nejdál. V play-off máme Milevsko, které jsme dvakrát po sobě vyřadili, takže po nás určitě půjdou a nebude to nic jednoduchého,“ zakončil Březina.

Obránce Michal Giba přišel do Kutné Hory jako poslední posila a hned se usídlil v první lajně. „Přišel jsem jako posila, takže se snažím plnit všechna očekávání. Ten dnešní gól tomu jen přidal,“ uvedl Giba, který to zkouší od modré často: „Když to sedne, tak to sedne. Zkouším to pořád i na tréninku.“

Mladý obránce si také vychvaluje spolupráci s Petrem Jančaříkem. „S ním je to super, protože on je borec a já jako mladý se mám od něj hodně co učit,“ prozradil Michal Giba, který byl po utkání také smutný. „Nevíme, jestli se máme dnes vůbec radovat, ale máme smlouvy do konce sezony a nic nevypustíme. Poslední zápas budeme chtít určitě vyhrát,“ burcuje mladý bek.

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

Michal Pavlík