Michale, jaké byly vaše hokejové začátky? 
Hokej hraji od svých pěti let. Chodil jsem se dívat s rodiči na bratrance, kteří hráli za Kolín a chtěl jsem být jako oni a také hrát. 

Bylo vždy vaším snem a prioritou být brankářem? 
Od začátku mě to táhlo do brány, ale než jsem šel chytat, tak jsem si jako každý zkusil pár tréninků jako hráč. 

Hokejoví brankáři se často od hráčů liší zejména přípravou a koncentrací na zápas. Jak to je vás?
Já jsem spíš na tu srandu a odreagování se. Aspoň člověk není poté tolik nervózní. 

Váš brankářský kolega David Jelínek prozradil, že patříte mezi jeho nejoblíbenější brankáře, se kterými chytal. Vnímáte to tak i vy? 
Určitě ano. Navzájem se podporujeme a jsme rádi, když se daří tomu druhému a spíš než jako rivala či konkurenci ho beru jako kamaráda. 

Máte před zápasem nějaké rituály nebo jednoduše přijdete před zápasem do šatny, obléknete se a jdete na led? 
Asi jako každý se chodím protahovat, ale pak už žádný jiný rituál nemám.

Za Davidem Jelínkem zatím spíše sbíráte zkušenosti jako dvojka. Přesto je nějaký zápas, který byste ve své kariéře vyzdvihl?
Takové momenty mám dva. První je z minulé sezony, kdy jsme porazili doma Benátky nad Jizerou 3:1 a byli jsme jediní, kdo je za celou sezónu porazil. Druhý moment, na který rád vzpomínám je, když jsme v sezóně 2013/14 postoupili s Kolínem do extraligy. 

Stále patříte mezi hodně mladé brankáře, máte nějaký sen nebo cíl, kam byste se chtěl ve své kariéře dostat? 
Asi jako každý jsem měl jako malý kluk sen chytat v NHL, ale teď už jsem spokojený tady v Kutné Hoře a chtěl bych udržet krajskou ligu a za pár let postoupit do druhé ligy. 

V sobotním zápase s Mělníkem jste se dostal ve třetí třetině do branky za stavu 0:6. Jak náročné bylo vstoupit do takového utkání? 
Byl to můj první ligový start, takže trochu nervozity tam bylo. Obzvlášť, když jsem dostal z první střely gól. Ale pak jsem měl pár dobrých zákroků a i s trochou štěstí to pro mě skončilo celkem dobře. 

Nyní v sobotu hrajete s posledním týmem soutěže, PZ Kladno. Myslíte, že je nějaká šance, že se objevíte v brance, nebo budete krýt záda Davidu Jelínkovi? 
David má po celou dobu vynikající formu, takže si myslím, že pokud se nestane nic neočekávaného, tak začne i tento zápas jako jednička.

Co od sobotního zápasu, jehož úvodní buly je naplánováno na 17.30 hodin očekáváte? 
Dáme do toho vše a věřím, že vyhrajeme. Navíc je to poslední zápas před vánoční pauzou, tak by bylo hezké zpříjemnit si Vánoce výhrou. Doufám, že nás přijdou diváci podpořit v co největším počtu a poženou nás za vítězstvím.