Čáslav nezačala utkání dobře a prohrávala 0:2. Do konce první třetiny gripeni dokázali vyrovnat a ve druhé části se dostali do vedení, které navýšili až ke skóre 6:3. „Bohužel jsme pak dostali dva špatné góly kvůli naší nedůslednosti. Měli jsme dojem, že se nemůže nic stát. Soupeř se vrátil do hry, ale naštěstí se do závěrečného tlaku nedostal. Domácí hráč dostal trest pět minut do konce utkání, takže jsme si vedení pohlídali,“ vylíčil trenér Čáslavi Tomáš Topol, který nebyl spokojený hlavně s poslední pasáží, kdy jeho tým inkasoval čtvrtý a pátý gól.

Ale našel i pozitiva. „Za stavu nula-dva jsme zápas nezabalili. Navíc jsme přijeli s nekompletními třemi pětkami. Máme zraněné a nemocné hráče. Jsem rád, že jsme vyhráli a splnili cíl,“ oddychl si Topol. Čáslav se dostala do play off, a navíc skončila po základní části na skvělém druhém místě. Play off tak budou gripeni začínat ve středu od 18 hodin na domácím ledě proti Velkým Popovicím. Hrát se bude na dva vítězné zápasy. Druhý duel se hraje na ledě soupeře v sobotu a případný třetí v neděli v Čáslavi. 

Do play off už bohužel nezasáhne čáslavský kapitán Janata, který podstoupil operaci ramene. A také Sladký, jenž má ruku v sádře. „Tři kompletní pětky dohromady dáme. Naším cílem je postoupit do semifinále,“ prozradil Tomáš Topol. Nejprve však musí Čáslav přejít přes Velké Popovice. „Jde o zkušeného soupeře, se kterým máme vyrovnanou bilanci. Myslím si, že soupeř je favoritem naší série, ale my chceme postoupit, takže budeme muset Velké Popovice porazit,“ dodal kouč gripenů.

Mladá Boleslav B – Čáslav 5:6 (2:2, 1:2, 2:2). Branky Čáslavi: Ježek 3, Šlejtr 2, Křišťan. Čáslav: Krištof (Škubal) - Lang, Skokan, Kůrka, Kadlec, L. Svoboda, Šlejtr – Borovanský, Ježek, Křišťan – Pipek, L. Muras, Kraučuk – Pánek, Miler. Trenér Tomáš Topol.