Domácí šli do vedení po sedmi minutách a sedmatřiceti sekundách, Adam Vaněk našel Jakuba Šípka, který poslal mělnické hokejisty do vedení, to vše navíc ve vlastním oslabení čtyři proti pěti. Čáslavští se dočkali vyrovnávací branky ještě během první třetiny, minutu a dvanáct vteřin před koncem prvního dějství se po spolupráci Borovanského a Sladkého prosadil Jakub Šulc.

Ve druhé části utkání nepadla branka ani na jedné straně, rozhodnout se tak muselo v třetině třetí. Ve čtyřiačtyřicáté minutě vstřelil poslední branku utkání a tím pádem vítěznou čáslavský útočník Dominik Barbora, asistence si připsali Jakub Šulc a Michal Borovanský, který měl prsty i v první brance Gripenů. Výhra nad Mělníkem znamenala druhou výhru Čáslavi v sezoně.

„Po pár minutách hry jsme inkasovali po naší chybě, ještě navíc během naší přesilové hry. Potom jsme dokázali vyrovnat na 1:1, následně jsme se zvedli, ve třetí třetině už jsme podle mého názoru byli viditelně lepším týmem. Po první třetině jsem v kabině musel zvýšit hlas, kluci si to ale vzali k sobě a pochopili, že musí makat. Stál proti nám kvalitní soupeř, myslím si, že se hrál nadstandardní zápas na poměry soutěže, všichni se bavili. Od druhé třetiny jsme byli lepší, hráli jsme svou hru, povedlo se nám dát branku na 2:1, což nás trochu uklidnilo. Dali jsme ještě jednu branku, tu nám rozhodčí neuznal,“ byl s výsledkem utkání spokojený trenér čáslavských fotbalistů Tomáš Topol.

Páté kolo odehrají čáslavští hokejisté v neděli 13. října, soupeřem jim bude mužstvo HK LEV Slaný, které má zatím na kontě dvě výhry, z nichž jedna je nad Mělníkem. Utkání se odehraje na čáslavském zimním stadionu, začátek je v 17:00.

Mělník – Čáslav 1:2 (8. Šípek – 19. Šulc, 44. Barbora)

Mělník: Škubal – Cicvárek, Kubica, Krejza, Vaněk, Kapoun – Stinka, Kratochvíl, Škarohlíd, Lenc, Šípek, Havel, Vernek, Janele, Litera, Macek, Fedymycz.

Čáslav: Novák – Kůrka, Lang, Janata, Bílek, Šlejtr, Šulc, O. Svoboda – Muras, Vlach, Sladký, Kraučuk, Borovanský, Křišťan, Navrátil, Pipek, Barbora. Trenér Tomáš Topol.