Ačkoliv Sršni v první třetině předváděli dobrý hokej a měli několik šancí, byli to hosté, kdo otevřel skóre zápasu, když v 10. minutě prošla bekhendová střela za záda kutnohorského brankáře. „Úvodní část zápasu jsme sehráli opravdu skvěle. Všechny naše formace si vytvářely šance, všechny byly velmi aktivní ve všech činnostech a byla radost náš tým sledovat. Podle obrazu hry by nikdo neznalý neuhodl, že hraje lídr skupiny, proti týmu, který si odbývá premiérovou sezónu," těšilo Zdeňka Jelínka, vedoucího mužstva Kutné Hory.

Další branku viděli diváci na začátku druhé třetiny, kdy se při hře čtyř proti čtyřem znovu prosadili Benešovští. Na rozdíl jediné branky snížili Sršni ve 27. minutě po pěkné kombinaci druhé formace. Jan Tvrdík získal kotouč u hrazení, přihrál před branku Matouši Jelínkovi, který namísto střely zvolil ještě přihrávku na Dominika Jiráně, a ten skóroval - 1:2.

Po dvou třetinách živili Sršni šanci na dobrý výsledek, ale hned v úvodu třetí části dokázali hosté přečíslit domácí obranu a byl z toho gól na 3:1. Zlomový moment zápasu přišel v 51. minutě, kdy Matouš Jelínek dohrál tělem hostujícího Formánka, který se otočil hlavou k mantinelu a zůstal následně ležet na ledě. Kutnohorský útočník vyfasoval trest pět plus dvacet minut. „Na střídačce hostí někdo volal po sanitce kvůli zranění hráče, k našemu překvapení ale hráč Formánek naskočil do zápasu a celý jeho zbytek dohrál," konstatoval vedoucí mužstva Kutné Hory Zdeněk Jelínek a navázal: „Je dobře, že hráč neutrpěl žádné zranění. Bylo to ale správné posouzení zákroku? Byl posouzen zákrok hráče, nebo bylo posouzeno následné divadlo po něm?"

Po dalším vyloučení dostal Benešov již poněkolikáté v zápase možnost přesilovky 5 na 3, kterou využil a stav byl 4:1 pro hosty. Ti se následně v rychlém sledu dokázali ještě třikrát prosadit a upravit na konečných 7:1. Šanci na korekci výsledku měl Jan Tvrdík, ale nařízené trestné střílení po faulu na jeho osobo proměnit nedokázal.

„Celkové skóre zápasu vůbec nevypovídá o jeho průběhu. Padesát minut jsme byli aktivní a vzdorovali jsme silnému soupeři. Až dvojitý trest, a zejména ten pětiminutový, nás dostal do kolen," hlesl Zdeněk Jelínek a na závěr dodal:

„Nezbývá nám, než se dobře připravit na další zápas, který nás čeká v sobotu, kdy zajíždíme do Mladé Boleslavi."

Kutná Hora - Benešov 1:7 (0:1, 1:1, 0:5)
Branka a asistence Kutné Hory: Jiráň (M. Jelínek). Kutná Hora: D. Jelínek (Kunášek) - Křeček, Chmelař, Švejda, Havelka, Vaněk, Jiří Tvrdík II, Javůrek, Siváček, Křeček, M. Jelínek, Jan Tvrdík, Jiráň, Rudolfský, M. Šváb, Dytrych, Jiří Tvrdík I. Trenér Stanislav Bednář.