Odhodlání zvítězit a stát se lídrem bylo patrné od první buly u obou soupeřů. Svižný začátek zvládli lépe Sršni a vynutili si převahu. První branku domácím zařídil v deváté minutě Novotný, který dostal přihrávku za obranu hostí, zavezl kotouč i s obráncem do rohu a naservíroval puk mezi kruhy najetému mladíkovi Sádlovi a ten rozvlnil poprvé síť. Za čtyři minuty se trefil Volný a dvě minuty před první sirénou Hynek. Hosté korigovali gólem do šatny.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe hostům a kontaktní brankou se dostali do hry. Nepříjemně ostřelovali Balhama, ale jeho opět spolehlivý výkon dával Sršňům jistotu. Ve dvaatřicáté minutě Matouš Jelínek vyslal svého spoluhráče z juniorky Sádla do brejku a ten svým druhým gólem opět Sršně nabudil. Za další půlminutu vybojoval kotouč a ujel hostující obraně Rudolfský. Neomylně zakončil a navýšil vedení na 5:2. Loňský král střelců Charvát se asi nechal inspirovat, ujel také a zavěsil šestou branku do zlonické sítě. Nervózní hosté přitvrdili hru, ale výsledkem bylo jen jejich oslabení. Dva osobní desetiminutové tresty a jedno vyloučení do konce utkání po nepěkném zákroku na Rudolfského.

Třetí třetinu si už Sršni pohlídali. Svou premiéru ozdobil brankou Radek Krejza střelou od modré čáry v přesilovce a poslední gól šikovně zařídil Charvát. Vytáhl obránce i brankaře hostí vedle tyče, Martinu Melounovi připravil střelu do prázdné brány a ve tváři trenéra vyloudil úsměv.

Úvod utkání se kutnohorskému trenérovi Františkovi Coubalovi zamlouval: „Na zápas jsme se dobře připravili a první třetina nám vyšla. Až na poslední dvě tři minuty to bylo perfektní. Hrál se rychlý hokej, protože Zlonice má kvalitní tým. Myslím si, že se na zápas dalo koukat."

„Ve druhé třetině šlo o pravý opak. Soupeř snížil na dva tři. V krizových částech hry děláme větší množství chyb. Na tom musíme ještě zapracovat. Hodně nás podržel brankář Balham. Když jsme dali čtvrtou branku, tak se hra vyrovnala, ale jinak byla druhá část kvalitativně slabší. V poslední třetině se hrálo podle našich not. Hosté si zkazili hru vyloučeními. Zbytečně se uchylovali k faulům. Zápas byl poměrně kvalitní na to, že jde o poslední soutěž, jaká u nás existuje," upozornil Coubal.

Příští utkání bude velmi zajímavé. Domácí Sršni se střetnou s také dosud neporaženým týmem HC Žabonosy v neděli od 17.30 hodin. Vítěz derby bude posledním neporaženým týmem a lídrem soutěže.

Sršni Kutná Hora - HC Zlonice 8:2 (3:1, 3:1, 2:0)Branky a nahrávky Sršňů: Sádlo (Novotný), Volný (R. Jelínek), Hynek (Tvrdík I.), Sádlo (M. Jelínek), Rudolfský, Charvát, Krejza (Andrle), Meloun (Charvát). Kutná Hora: Balham (Karger) - Čejka, Vaněk, Krištof, Pálek, Jiří Tvrdík (II.), Krejza, Tvrdík (I.), Hynek, Hetfleisch, Charvát, Rudolfský, Meloun, R. Jelínek, Volný, Andrle, Novotný, Sádlo, M. Jelínek. Trenér František Coubal.

Hynek Macháček, Michal Pavlík