Sestavy obou týmů doznaly několika změn a jak je zvykem, a hlavně jedním ze základních principů SK Sršni, v jejich sestavě se objevili noví junioři.

Domácí začali zápas s velkým nasazením, tvrdě, nicméně Sršni dokázali nejen odolávat, ale vytvářeli si i dostatek šancí. Kutnohorské vzdorování přinutilo domácí k několika chybám, které hasili fauly. To hostům vyneslo také hru pět na tři, která trvala půl minuty. Přes vytvořený tlak ji ale nevyužili.

V druhé půlce třetiny Kutnohorští soupeře přehrávali, překovat gólmana Bílka se jim stále nedařilo. Naopak domácí využili šest sekund před koncem třetiny závar před hostující bránou a prostrkali puk až za čáru.

Začátek druhé třetiny zvládli lépe domácí, když ve 23. minutě navýšili skóre na 2:0. Sršni se „srovnali“ a opět byl k vidění skvělý hokej. Domácí výrazně přitvrdili hru, vyvrcholením bylo zranění Málka na ruce v půlce zápasu (po vyšetření v nemocnici potvrzeno vykloubení prstu ve dvou kloubech – pozn.). Faulující Kejdana se přesto cítil vyloučen neprávem, což dost nevybíravě sděloval i rozhodčímu, který mu přidal ještě osobní desítku za nesportovní chování. Oslabení sršní obrany o Málka bylo znát nejen v obranné činnosti, ale i proto, že Málek má výbornou střelu a je aktivní v útočné činnosti.

Třetí třetina začala zbytečnou nepozorností Kutné Hory, a proto už po třinácti sekundách inkasovali. Domácí se tím dostali do ráže, a taky díky několika vyloučením hosty ve třetí části výrazně přestříleli 21:8. Čtvrtý gól do kutnohorské sítě padl v 57. minutě při hře čtyři na tři.

Sršni odehráli velmi kvalitní zápas, jeho velkou část byli aktivnější. Ovšem laciné chyby a gólová nemohoucnost tento výkon zbytečně srazili dolů. Na další zápas Sršni zvou své fanoušky v sobotu 19. září, kdy na kutnohorský zimní stadion dorazí béčko extraligové Mladé Boleslavi. Utkání se hraje od 17.30 hod.

HC Poděbrady – SK SRŠNI Kutná Hora 4:0 (1:0,1:0,2:0). Kutná Hora: Pekař, Kočí - Kopecký, Havelka, Bašus, Chmelař, Málek, Švejda - Beran, Jiráň, Dytrych, Jelínek Matouš, Tvrdík Jan, Mikeška, Tvrdík Jiří, Sádlo, Socha, Fišar, Hladík. Trenér Stanislav Bednář.

Čáslav vyhrála v Mladé Boleslavi

První zápas mají za sebou i hokejisté HC Čáslav, kteří v sobotu vyhráli na ledě BK Mladá Boleslav B 5:2. Za hosty se postupně trefili Ježek, Křišťan, L. Svoboda, Janata a M. Pipek. V sobotu hrají gripeni na ledě Kolína proti Žabonosům.

Čáslav: Novák – Kůrka, Janata, Ježek, Křišťan, Kraučuk – Lang, Kulhánek, Krpata, T. Pipek, Sladký – Bílek, Šlejtr, M. Pipek, Barbora, L. Svoboda. Trenér Ladislav Rytnauer.