Už první střídání otevřelo skóre. Po souhře v útočném pásmu poslal střelou od modré čáry Chmelař Sršně do vedení. V osmé minutě si našel odražený puk před zlonickou bránou Jelínek a vstřelil druhý gól. Sršni byli lepším týmem a Zloničtí se pokoušeli korigovat skóre z rychlých protiútoků. Povedl se jim brejk, který ovšem zlikvidoval David Jelínek v domácí brance. Vzrušení přinesla v jedenácté minutě branka Jana Tvrdíka, jehož střela vymetla bránu pod horní tyčí, vylétla ven a hosté se domáhali jejího neuznání. Stav 3:0 vydržel až do sirény.

Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu. Nejprve Hynek propálil z úhlu zlonického brankáře, potom pohlednou souhru zakončil brankou Jelínek, do horního růžku se parádně trefil Rudolfský a sedmou brankou dovršil svůj již druhý hattrick Matouš Jelínek. Do kabin se odcházelo za jasného náskoku 7:0.

Dohrávka rozhodnutého utkání ve třetí třetině přinesla nejvíce branek. Sršni do ní vstoupili vlažně a Zlonice záhy snížily na 1:7. Javůrek odpověděl dravým průnikem a povedeným zakončením vstřelil osmou branku Sršňů. O tři minuty později Jiří Tvrdík I. trefil podeváté a populární desátý gól vsítil Siváček. Konec utkání už Sršni na rozdíl od hostů vypouštěli a dostali ještě k nelibosti Stanislava Bednáře dvě zbytečné branky. Konečný stav 10:3 tedy znamená chtěný tříbodový zisk, Sršni se stali posledním neporaženým týmem v soutěži a v dalším utkání se poperou o čelo tabulky.

„Odehráli jsme další jednoznačné utkání, ale v závěru jsme si to zbytečně zkomplikovali. Necháme si dát od takového soupeře tři góly, což je špatné a kazí to dojem z celé hry," mrzelo po zápase trenéra hokejistů Kutné Hory Stanislava Bednáře, který dodal: „Takové zvyky, pokud se chceme odrazit k lepšímu hokeji, musíme přestat dělat. Samozřejmě, první dvě třetiny byly jednoznačné, ale na druhou stranu stále neproměňujeme řadu šancí. Utkání mělo skončit ještě větším rozdílem."

Příští kolo čeká Sršně venkovní utkání proti HC Poděbrady v sobotu 22. října od 17 hodin. Fanoušci Sršňů však mohou v neděli od 17:30 shlédnout domácí utkání juniorky, která ještě neztratila ani bod a o první příčku v KLJ se utká s HC Benátky nad Jizerou.

SK Sršni Kutná Hora – HC Zlonice 10:3 (3:0,4:0,3:3)Branky a nahrávky Sršňů: Chmelař (Jiří Tvrdík I., Rudolfský), Jelínek, Jan Tvrdík, Hynek (Čejka), Jelínek (Jiráň, Hynek), Rudolfský (Jiří Tvrdík I.), Jelínek (Jan Tvrdík), Javůrek (Jiří Tvrdík I.), Jiří Tvrdík I. (Rudolfský), Siváček.

Kutná Hora: D. Jelínek (Březina) – Vaněk, Chmelař, Švejda Pavel, Havelka, Švejda Petr, Čejka, Křeček, Rudolfský, Tvrdík Jiří I., Javůrek, Jiráň, Jelínek M., Tvrdík Jan, Siváček, Hynek, Tvrdík Jiří II, Málek, Fišar, M. Šváb. Trenér: Stanislav Bednář.

Čáslavští hokejisté prohráli s Žebrákem

Hokejisté Čáslavi v nedělním utkání 6. kola KSM neuspěli. Na hořovickém ledě podlehli Žebráku 2:3.

Čáslav je v tabulce na třetím místě bod za Kutnou Horou, ale ta má oproti soupeřům na čele jeden zápas k dobru! Jediné dvě branky Čáslavi vstřelili Miler a Pomichálek.

Sestava Čáslavi: Svoboda - Janata, Pálek, Pipek, L. Muras, Pomichálek - Šlejtr, Krejza, Uhlíř, Šudoma, Veit - Holoubek, L. Svoboda, Miler, Málek. Trenér Jiří Mlika.