Benešov momentálně okupuje druhou příčku tabulky. Poslední domácí duel Vodní Lvi prohráli s Kolínem (3:4), za to zápas v Trutnově, který se hrál na státní svátek, zvládl lépe Benešov (3:4). Sršni, kteří se krčeli na posledním místě tabulky, jsou nyní díky anulovaným výsledkům Milevska na devátém místě s 18-ti body.

S Benešovem se střetli hokejisté Kutné Horypouze jednou, a to na domácím ledě, kde sršni po přestřelce podlehli hostům (4:5). Kanadské bodování soupeře vede Michal Kaňka (13 bodů). U Sršňů vede Pavel Beránek (16 bodů). V kádrů Vodních Lvů působí dva cizinci Bosas a Kielus. Oba pocházejí z Litvy a oba si dokonce připsali i dva starty za reprerezentaci na mistrovství světa skupiny B.

V Benešově budou chtít Kutnohorští bodovat a odčinit tak prohraný domácí zápas. "My chceme v každém utkání získat alespoň bod," řekl Jiří Mlika. Hráči doufají, že je podpoříte hlasitým fanděním a oni se na oplátku pokusí uhrát co nejlepší výsledek. Sobotní duel začíná na zimním stadioně v Benešově v 17.00.

Zdroj: Matěj Kopecký