Kutnohorští se herně zvedli od nedělního zápasu s Jindřichovým Hradcem, ale v Pelhřimově je po srdnatém výkonu zastavily jiné faktory. Tím prvním byl sníh, díky němuž nastoupili až v 19 hodin (hrát se mělo v 18 hod.) a do zápasu šli bez rozbruslení. V průběhu zápasu je pak posílal hlavní rozhodčí často na trestnou lavici.

Kolotoč II. ligy ale jede dál. V neděli Sršni přivítají Žďár n. Sázavou, který musí na svém ledě porážet. Žďárské Plameny v minulém kole uhasili kolínští Kozlové, kteří doma vyhráli 5:1. Tým z Vysočiny ale překvapil hlavně v 17. kole, když na svém ledě dokázal porazit vedoucí Benešov 10:4!

Co se týče kádru, tak Kutné Hoře bude ještě v tomto zápase chybět útočník Pavel Pelán. Trest mu vyprší v pondělí. Do čela střelecké listiny Stadionu se dostali se sedmi brankami Adam Vylíčil a Petr Králíček, který byl zvolen i nejlepším hráčem hostí v dohrávce v Pelhřimově. Střelcům SKLH vévodí desetibrankový Jiří Plachý, který ovšem v kanadském bodování zaostává za Martinem Sobotkou (19 bodů – 8+11). V kádru Žďáru nastupuje i bývalý obránce Kutné Hory Vít Heřmanský.

Po první polovině soutěže je souboj nedělních soupeřů nerozhodný. Sršni nejprve doma vyhráli v divoké přestřelce 7:5, ale v odvetě na ledě Žďáru se radovali domácí za těsnou výhru 2:1. V loňské sezoně skončila nerozhodně i celková bilance. Kutnohorští vyhráli doma i venku, stejně tak Plameny.

Fakta

19. kolo II. ligy: Stadion Kutná Hora – SKLH Žďár n. S.
neděle 5. prosince od 18 hod.
ZS Kutná Hora

Rozhodčí: Nečas – Jechoutek, Kotek
Bilance z loňska: 2-0-0-2
Letošní zápasy: Kutná Hora - Žďár n. S. 7:5, Žďár n. S. – Kutná Hora 2:1
Poslední zápasy: Pelhřimov - Kutná Hora 6:4, Kolín – Žďár n. S. 5:1
Nejlepší střelci: Vylíčil, Králíček (oba 7) – Plachý (10)
Umístění v tabulce: Kutná Hora 6. místo (27 b.) – Žďár n. S. 9. místo (24 b.)

Sestava z minulého zápasu – Kutná Hora: Kalousek - Kadlec, Procházka, Nakládal, Janata, Veselý - Kraučuk, Vylíčil, Křišťan - Uhlíř, Muras, Rejzek - Prachař, Beránek, Králíček. (Linhart, Tvrdík) Trenér Karel Dvořák.