Před úvodním hvizdem se zástupci kutnohorského hokeje rozloučili s dlouhodobým hráčem Sršňů Martinem Melounem, který se rozhodl ukončit hokejovou kariéru. Po slavnostním předání pamětního dresu už nic nebránilo začátku utkání.

Zápas od prvních minut nabídl tuhý boj a na první gól se čekalo do 15. minuty, kdy otevřel skóre zápasu Dominik Jiráň. „Podařilo se nám využít přesilovku, kdy se Pavel Švejda pokoušel prvotně trefit mou hokejku, puk se ale odrazil a já se poslední dobou snažím hodně střílet doleva, věřil jsem si a padlo to tam," popsal první gól utkání jeho autor, Dominik Jiráň.Jednobrankové vedení udržela Kutná Hora do 28. minuty, kdy se ale ujala teč Suchého v přesilové hře. Nerozhodný stav 1:1 vydržel až do konce základní hrací doby, dokonce už to vypadalo, že zápas rozhodnou až nájezdy, ale půl minuty před koncem prodloužení dostal po skrumáži před brankou puk do sítě hostující Novák a zajistil tak Žabonosům veledůležitý druhý bod.

„Nevím, jak to vypadalo ze střídačky nebo z pohledu rozhodčího, ale já byl přímo v té situaci. Měl jsem pod sebou puk a najednou do mě najel soupeř a byl z toho gól," řekl k rozhodujícímu momentu zápasu Jiráň a dodal: „Myslím si, že to byl na mě faul, když byl ale kotouč už v brance, tak už bylo pozdě nějak to řešit. Je škoda, že se nám nepodařilo vyhrát. Upřímně, když jsem viděl, že jsme dali první gól, tak jsem věřil, že zápas uhrajeme, ale bohužel se tak nestalo."

„Viděli jsme dobrý zápas, ale opět se špatným koncem pro nás," hlesl trenér Kutné Hory Stanislav Bednář, který prohru prožíval hodně emotivně, dokonce mu po inkasovaném gólu v prodloužení do očí vyhrkly slzy. „Nějaké slzy tam byly. Hrajeme, bojujeme, ale není nám dáno. Neproměňujeme šance a bohužel, i když bychom hráli jako z partesu, tak na jeden gól se zápasy nevyhrávají," konstatoval kouč Sršňů a navázal: „Musíme se nyní připravovat dál. Od prvního kola jsem říkal, že se budeme snažit a prát o záchranu. Máme mladý tým a i když proti nám hrají třeba horší hráči, tak mají zkušenosti a v rozhodujících chvílích zápasy dokážou uhrát."

Kutná Hora - Žabonosy 1:2 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky a asistence: 15. Jiráň (Švejda, Křeček) - 28. Suchý (Hutla), 65. Novák (Beňovský). Kutná Hora : D. Jelínek (Kunášek) - Chmelař, Křeček, Havelka, Švejda, Vaněk, Málek, Dytrych, Siváček, Javůrek, Jan Tvrdík, M. Jelínek, Jiráň, Rudolfský, Socha, Jiří Tvrdík, Sádlo, Pešek, L. Šváb, M. Šváb. Trenér Stanislav Bednář.