„Nikdo v mužstvu nehraje hokej, jsou to všechno fotbalisti,“ prozradil Pavel Váňa, vedoucí čáslavského mužstva a jeden z organizátorů akce.

Stejné to bylo v týmu soupeře, kde kapitán, vítěz fotbalové Ligy mistrů Vladimír Šmicer, přivezl ve svém týmu Ivana Haška, Patrika Bergra, Tomáše Ujfalušiho, jednoho z nejlepších na ledě, a autora několika gólů Karla Poborského či v tomto zápase brankáře Pavla Kuku. Pro nemoc se omluvil jeho populární tchán a fotbalista Ladislav Vízek.

Před návštěvou zhruba tří stovek diváků se hrálo dvakrát třicet pět minut hrubého času, o poločase byl stav 4:6 pro hosty, před koncem utkání domácí odvolali brankáře, ale to na výhře Šmicera a a spol. nic nezměnilo, výsledné skóre bylo 7:9. O výsledek ale nakonec tolik nešlo, jednalo se totiž o benefiční utkání pro malého Jakuba Jandu, syna čáslavského rodáka a fotbalisty pražské Slavie Petra Jandy, který utrpěl vážné zranění a podstupuje finančně náročnou léčbu.

Tým Vladimíra Šmicera tak zahrál zcela zadarmo, naopak přispěl i finanční částkou, celkem se pak vybralo něco přes padesát tisíc korun.

V přestávce utkání došlo i na dovednostní soutěže, nechyběla ani závěrečná autogramiáda a setkání fotbalových hvězd s fanoušky. „Jsme moc rádi, že jste k nám přijeli,“ vyznal se jeden z návštěvníků Vladimíru Šmicrovi při tom, když mu k podpisu předkládal jeho knihu. „Moc rádi, nás to totiž baví. A navíc se v tomhle sportu ještě můžeme pořád zlepšovat,“ odvětil se smíchem slavný fotbalista.