Od první buly Sršni vlétli na svého soupeře a dostali ho pod tlak. Hosté se ubránili, ale v sedmé minutě, když už se hra vyrovnávala, otevřel skóre přesnou střelou Milan Volný. Skóre 1:0 se už do první sirény nepohnulo.

Ve druhé části se hosté svou aktivitou a napadáním rozehrávky snažili otočit vývoj a po zmatcích v obraně Sršňů se jim povedlo vyrovnat. Důležitá se ukázala být disciplína. V polovině zápasu po faulech hostí Sršni ve dvojnásobné přesilovce skórovali. Střílenou přihrávku Davida Čejky přesně tečoval Martin Meloun. Další pěkná akce domácích se ve vlastním oslabení povedla Robertu Jelínkovi. Po přihrávce Volného ujel hostující obraně a přesně zavěsil pod horní tyč. Nervozitou rozladění hosté již do sirény neodpověděli.

Pokusili se o to v úvodu třetí části. V cestě puku do domácí sítě stál ovšem Šimon Balham. Jeho skvělé zákroky ocenili diváci několikrát potleskem a střelci Žabonos se neprosadili. Hostující Štěpán Kunášek byl za zbytečný zákrok na obránce Jiřího Tvrdíka poslán rozhodčím pod sprchy a daroval tak Sršňům dlouhou přesilovku. Všechny pochyby o vítězi utkání za další tři minuty rozptýlil Tomáš Kaiser. Skvěle zpracoval těžkou přihrávku za nohy od R. Jelínka, dostal se za obranu a přesnou střelou k tyči uzavřel skóre.

Radost z vítězství před více jak dvěma sty diváky měl trenér Kutné Hory František Coubal: „Jsem rád, že hokej konečně přitáhl lidi. Bylo na co se dívat. Začátek utkání byl famózní. Sedmdesát procent zápasu jsme měli na vrch, ale je pravda, že hosté byli nebezpeční. Jsou velice hokejoví. Jen se divím, že se takto nechají vyhecovat. Jejich vyloučení nám hrála do karet. Naši hráči se učí disciplíně, což je vidět. Chvílemi děláme chyby, hra není zase až tak přesná, ale některé pasáže byly velmi dobré."

Sršně podržel brankář z juniorky Šimon Balham. „Šimon nás drží od začátku soutěže. Podává stabilní a dobré výkony. Věřím, že mu to vydrží. Kutná Hora má dobré brankáře," zdůraznil Coubal.

Sršni tedy jako jediní v soutěži neztratili žádný bod a vedou tabulku s dvanácti body. Příští utkání odehrají venku se Spartakem Příbram.

SK Sršni K. Hora - Žabonosy 4:1 (1:0,2:1,1:0)Branky a nahrávky: 8. Volný (Čejka), 29. Meloun (Čejka, Vaněk), 33. R. Jelínek (Volný), 54. Kaiser (Jelínek) - 24. Svoboda (Honz II). Rozhodčí: Kučera. Vyloučení: 8/9, navíc J. Kunášek 10+OT a Š. Kunášek 5+OK (oba Ž). Kutná Hora: Balham (Karger) - Čejka, Vaněk, Pálek, Tvrdík II, Krejza, L. Krištof, Rudolfský, Charvát, Meloun, Hynek, Sádlo, Hetfleisch, R. Jelínek, Volný, Novotný, M. Jelínek, Kaiser. Trenér František Coubal. Žabonosy: Muzika (Hušek) - Procházka, Pecka, Beňovský, From, Holoubek, Král, Honz I, J. Kunášek, Š. Kunášek, Lakota, Novák, T. Paroubek, Michal Pomichálek, Svoboda, Hutla, Hurt, Nekvasil, Honz II. Trenér Radek Smítka.

Michal Pavlík, Hynek Macháček